Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire való a másik poti?

Mire való a másik poti?

Figyelt kérdés

[link]

Vettem egy ilyen step-up áramkört.

Az egyik potméterrel állítható a kimeneti feszültség (de nem mindig reagál) de a másik potot hiába tekergetem, nem történik semmi. (ennek elvileg az áramerősséget kellene beállítania terhelt állapontban.)



2020. febr. 27. 16:36
1 2
 11/16 Szirty ***** válasza:

"Pontosan tudom mi a feszültséggenerátor és az áramgenerátor."


Akkor fordítsuk meg a kérdést:

Mit akarsz elérni, mi a cél? Miért tekergeted? Milyen hatást vársz tőle?

2020. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mindenesetre 10 V kimenettel pont nem jó irányba feszegeted a dolgokat, én is csak később vettem észre.

Minimálisan 8,5 V kell az áramkörnek a működéshez, vagy más forrás szerint 10 V inkább:

[link]

Feszültségnövelő DC-konverter sajátossága, hogy csökkenteni nem tud, legfeljebb annyit, ami a Schottky-dódán esik, azaz néhány tizedvoltot. Ehhez a PWM-kapcsolónak teljesen le kell állnia.

Ahogy beindul a szaggatás, ehhez képest kezd növekedni a feszültség. Ezért nem is lehet ezeknél az áramkorlátot kimeneti rövidzárral beállítani, mert a zárlat a diódán keresztül a betápra fog hatni.

Step down CC/CV konverternél ilyen probléma nincs, rövidzárral is tesztelhető, csak nem árt lehetőleg a kisebb áramról felfelé haladva szabályozni és nem fordítva.

Tehát a 10 V, amiről beszéltél eleve problémás, határeset, ugyanakkor nagyon nem mindegy a betáp nagysága sem.

2020. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

9V-tal hajtottam meg mert az a minimum.

Akkor működik az áramkorlát, ha 12-13V fölé állítom a kimenetet.

2020. febr. 27. 23:26
 14/16 A kérdező kommentje:
Ez a poti mennyire lesz tartós ha sokat van piszkálva?
2020. febr. 27. 23:27
 15/16 Szirty ***** válasza:
A trimmerpotit nem arra találták ki hogy üzemszerűen gyakran tekergessék. Ezért nem várható el tőle hogy tartós legyen ilyen esetben.
2020. febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A 3296W sorozatú, csigaáttételű trimmerek véletlenül elég strapabíróak, létezik még kézi tekerős változata is:

[link]

Olyat akartam én is erre a modulra:

[link]

De csak kereskedelmi tételben lehetett volna rendelni, gazdaságtalan áron.

Inkább forrasztottam hozzá 1,5-ös rézhuzalból készült rövid toldást, majd arra ráhúztam még a vezeték PVC szigetelését is. Az meg elforgott rajta, de ezen pillanatragasztó segített. Így kézzel tekergethető lett.

Azt próbálom ezzel szemléltetni, hogy a kínai trimmer kibírta még a forrasztást is, persze vigyáztam, hogy ne olvasszam szét.

2020. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!