Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a ledlámpa miről üzemel?

Ez a ledlámpa miről üzemel?

Figyelt kérdés

[link]


Leírás szerint máshol 8,4V-ot láttam, itt csak egy 110-220V-ot ír, egyszerűen nem értem.


Beépített aksija lehet esetleg? Nem a szokásos 18650-es Li-cellákkal mehet ez? Valaki esetleg ismeri közelebbről?



2020. márc. 14. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem elírás a 110-220V, kizárt hogy lenne tápegység abban a kicsi lámpatestben. Ezek általában az USB power bankokról mennek. A képen látható kerek csati minden esetre törpe feszültségről árulkodik.


Én nem vennék ilyet. Ezek rendkívül gagyik. A fényerő köszönőviszonyban sincs a leírtakkal, városban vakít mint állat.


Ezek sokkal bizalomgerjesztőbbek.

[link]

2020. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mármint nem azért vakít, mert erős, hanem mert szórja szanaszét a fényt. Az útra magad elé meg alig jut.
2020. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Szirty ***** válasza:

Nem tudom hol láttál a leírásban 110-220V-ot.

Egy kerékpározáshoz való lámpa esetén mennyire esélyes hogy hálózati áramról üzemeljen? Tekered magad után a hosszabbítót?


"Beépített aksija lehet esetleg?"


Az általad linkelt oldalon a leírás szerint:

"Power Supply: 1 x 6400mAh Battery/ USB"

2020. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
72%

A leírás összekeveri, hogy ennek a lámpának van USB-csatlakozós változata is, ami 5 V power bankról működik, ha jól tudom:

[link]

Miután az USB-csatlakozót nem illik nagyobb feszültségre használni, ha nem védett a véletlen károkozás ellen.

Van ilyen DC-csatlakozós változata is, 8,4 V külső akkupakkal, ahhoz való dugasztöltővel:

[link]

De gyártanak hozzá ilyeneket is:

[link]

Cserélhető akku, az USB-kimenet power bankként is használható.

A DC-jack pedig az akku 8,4 V csatlakozója, ami lehet kimenet (lámpához) vagy bemenet (töltéshez).

Csak 8,4 V-os Li-ion külső töltésszabályzót szabad hozzá használni.

A hálózati feszültség meg értelemszerűen a töltőé, azt is idekeveri a leírás.

2020. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"A DC-jack pedig az akku 8,4 V csatlakozója, ami lehet kimenet (lámpához) vagy bemenet (töltéshez)."


na de akkor van benne aksi ezek szerint?

csak akkor az nem lehet túl nagy kapacitású ...


a másik:

tényleg van több verzió, én is láttam USB-s, azaz nyilván akkor legpraktikusabban power bankról üzemelőt, na de ott eleve usb csatlakozó is jön ki belőle. ezen viszont a sima 2,1-es DC csati van, az meg hogy, mihez?

a leírás komplett káosz.

2020. márc. 16. 07:12
 6/18 A kérdező kommentje:

ahogy nézem, a T6-os leddel készült verzió az USB-s


[link]

2020. márc. 16. 07:17
 7/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ne viccelj, a külső akkuról beszéltem, amit linkeltem.
2020. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

$10 és legyen benne akksi is. Nagyok az igényeid :D

Persze hogy nincs benne.

2020. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

értem h nincs benne, sztem se férne el, na de a 8,4 V az nem egy oylyan feszültség, amit akárhonnan szedek ugye, pl autóakksiról ...

ezért nem értem kicsit.

vagy akkor kell szerezni hozzá egy kifejezetten 8,4V-os külső akksit is és így működik?

2020. márc. 17. 07:01
 10/18 A kérdező kommentje:

#7


ja okés, elnéztem egy linkkel arrébb. aha értem. de akkor végül is ha összeteszek 2 db 18650-est, és arról üzemeltetem, ugyanúgy jó, nem? aztán azt meg töltöm ahogy szoktam, külsőleg. látom h adnak hozzá, oké, de nem hiszem h túl sokat kibír egy ilyen méret. de ha pl 4x (2x soros 18650) -et egybe kötök párhuzamosan, az már lehet egész jó is, ha ez tényleg így működik.

2020. márc. 17. 07:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!