Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha veszek (jelen esetben) 3...

Ha veszek (jelen esetben) 3 akkumulátor csomagot (ha jól emlékszem 18650 lion) mindegyik csomag 3s5p (15 cella 3 sorban 5 párhuzamosan) BMS-el ellátva. Namost, ha én ezt a hármat sorbakötöm az úgy biztonságos?

Figyelt kérdés

Mertugye a bms elvileg szabályozza a töltést/merítést. Csak én még csak úgy láttam iylet hogy 1 BMS- volt és arra volt rákötve az összes cella.


megjegyzés: arra kérnék választ hogy ez így működhet-e .Csak azért lenne így mivel a csomagok nagyon jó áron vannak. Előre is köszönöm!


Valamint a boltban kapható "előrecsomagolt" pl rc hajó/auto akkukban van BMS?



2020. márc. 17. 16:47
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Reménytelen kiirtani a netről ezt a hülyeséget, miszerint a BMS PCB szabályoz töltést.

Lehet, hogy egyszer én is meg fogom unni és ráhagyom mindenkire.

Nem szabályoz semmit, csak véd.

2020. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még a kérdésem annyi lenne hogy mivel lehet/érdemes tölteni az ilyen akkut? Ha van BMS akkor gyakorlatilag bármivel lehet ezek szerint?


(nézzétek el a hozzá nem értésem)

2020. márc. 17. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Épp ez az, hogy ugyanúgy csak hozzávaló Li-ion töltésszabályzóval szabad tölteni, mintha védőpanel (BMS) nem is lenne.

Hogy érzékelhető legyen:

A töltőáramkör cellánként 4,2 V-ig tölt.

A BMS panel 4,25 V-nál szakítja meg az áramkört, ha a töltő esetleg elromlana.

Tehát így valósul meg a kétlépcsős biztonság elve.

Mivel ezeket a cellákat 4,2 V-ig szabad tölteni, a BMS már csak ezért is alkalmatlan. Továbbá egy BMS legfeljebb csak megszakít, de nem szabályoz áramot vagy feszültséget, azaz nem teljesíti a CC/CV töltésszabályzó követelményeit:

[link]

Ha például 9S telepet akarsz egyben tölteni, ahhoz egy 37,8 V végfeszültségű töltésszabályzó kell, ami a töltőáramot 1C értéken korlátozza. Mint például:

[link]

Egy ilyen teljesíti a fent vázolt karakterisztikát, illetve 2A áramával 2 Ah vagy nagyobb kapacitású csomaghoz megfelelő.

Hogy mit csinál emellett a BMS?

Cellánként figyeli a feszültséget: 2,5 V alatt és 4,25 V felett lekapcsol.

Figyeli a terhelőáramot, egy érték felett lekapcsol.

Figyelheti még a hőmérsékletet is, ha tud ilyet.

2020. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Mindegy végeredményben, az előbbit (#3) másik gépről írtam, másik loginról, de egy elkövető vagyok.
2020. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!