Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges és biztonságos...

Lehetséges és biztonságos kocsi akkumlátorral áramot csinálni az erdő közepén akár?

Figyelt kérdés

(Most álmodtam)Haverokkal beszélgettünk és egyikünk azt mondta, hogy egy robogó, vagy egy kocsi akkumlátorával is lehet áramot csinálni akár az erdő közepén.

Engem felcsigázott. Azt mondta, hogy akár egy tv-t és egy ps2-őt is lehetne pár aksival üzemeltetni.

Nem értek hozzá de átgondolva van benne valami. Láttammár robogóban hangszórót, hogy hangosan szólt és az még a wifis v bluethoot hangszórók előtt volt.


Egyébként, hogy oldaná meg pl a konektor részét? Elég fura kérdés de hajnal van és most keltem.



2017. júl. 6. 04:40
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:

Nos a fogyasztásoknak nem néztem utána de van DC12V->AC230V inverter különböző terhelhetőségű, szerintem már egy 300W-os is kiszolgálná a TV + PS kombót, [link]


Szóval lehetséges, és már csak az akkumulátor kapacitása szab határt az eltöltött időnek :D

2017. júl. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azta nem is tudtam, hogy léteznek már ilyenek.A kérdés kiírása után belegondoltam, hogy ez balesetveszélyes dolog mivel akkumlátor az nem játék. De nagyon köszönöm szépen!
2017. júl. 6. 05:35
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Csak az lesz a gond az erdő közepével, hogy a magyarországi erdők többsége természetvédelmi terület, és az erdőgazdasági járműveken kívül más nem hajthat be.

Lehet tévézni meg péeskettőzni persze, de akkor mi értelme az erdőnek? Hallótávolságon belül jól megzavarjátok az állatok nyugalmát, ennyi... és ha elkapnak gépjárművel, akkor 150k vagy 300k büntetés.

2017. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ThodEE GoD ***** válasza:
Ha kézben netán valami húzós kiskocsin oda cipelitek, és magatok után nem hagyjátok szét a szemetet akkor az akkumulátor egyetlen veszélyforrása a zárlat, én nem tartom ezt veszélyesnek csak egy csöppnyi oda figyelést kíván meg tőletek !
2017. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
50e körül már kapható akkora napelem is, ami fel tudja tölteni az aksit.
2017. júl. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Aminek egy fontos kelléke a napfény, amiből egy sűrű erdőben kevés van.

Lásd még: miért nincs napelemes metró.

2017. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Sem a turista, sem az erdőben lakó remete nem az erdő legsűrűbb részét választja letelepedni. Mindenki a tisztást keresi, utolsó.
2017. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!