Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék egy sal xb-12 300w...

Szeretnék egy sal xb-12 300w os mélyládát megszólaltatni csak ezt olcsón szeretném (tini fiu zenél) bármi jó lenne ha nem rövid élettartalmu vagy hamar kipurcan?

Figyelt kérdés
Kb. 10ezer ftot szánnák rá gondoltam az erősítő kártyára, autós magnó hidalására de nem tudom hogy lenne megfelelő! Lenne valami ajánlatotok? Esetleg?
2020. márc. 25. 00:01
 1/1 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Autórádiók kimenete már eleve hídkapcsolású (testfüggetlen), másképp nem lehetne megfelelő teljesítményt kihozni a szűkös "törpés" tápfeszültség kereteiből.

Amelyik nem, az ócska, vagy kínai átverős, vagy ócska kínai átverős.

Hídvégfokot pedig nem tudsz már jobban hídba kötni (párhuzamosítást hagyjuk most). Egyébként is sokan tévedésben élnek ezzel kapcsolatban. Hídkapcsolásban az egyik végfokot ellenfázisban kell meghajtani, a kimenetek így tudják csak "kétfelé tépni" a hangszórót.

Esetedben kellene egy D-osztályú végfokmodul Kínából (mert úgy olcsó), meg egy laptoptáp, vagy amit találsz / akarsz tápegységnek.

Ha nem is 300 W, de a D-osztályú végfokok elég hatékonyan képesek kiaknázni a tápenergiát, meg az a hangszóró elvileg ki sem bírna annyit, 20 milliszekundumnál tovább.

Miután ennyire szokták értelmezni a csúcsteljesítményt és a gyártóknak kényszeresen muszáj nagy számokkal dobálózni.

Meghajtást nem tudom, hogyan gondoltad, vagy kellene egy 2.1 modul külön vagy a végfokkal komplett.

2020. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!