Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy új fejegységet a...

Vettem egy új fejegységet a kocsiba ami valamiért leszívta az aksit többször. Megmértem multiméterrel és a nyugalmi áramfelvétele 300mA felett van. Mi eszik abban ennyit? Kuka a fejegység?

Figyelt kérdés

2020. márc. 26. 08:50
1 2
 1/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mármint, ha kikapcsolt állapotban, az igen soknak számít, kóros.

Félreértések tisztázására, szakmailag általában nyugalmi áramnak nevezzük a bekapcsolt, de néma üzemű áramfelvételt.

Másik meg inkább a készenléti áram, ha arra gondoltál.

2020. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Teljesen kikapcsolt állapotban lezárva az autó. Akkor vissza kellene küldeni a feladóhoz?
2020. márc. 26. 09:30
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha nincs lehetőség javításra / vizsgálatra, akkor így hulladéknak számít, használhatatlan.

A bekapcsolt nyugalmi áram is csak néhányszor 10 mA normális esetben, készenlétben pár mA vagy annyi sem.

0,3A x 24 óra = 7,2 Ah

A fejegység kapcsolt és fix 12 V vezetéke nincs véletlenül felcserélve?

2020. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kocsiban nincs külön kapcsolt vezeték csak fix 12v. Én úgy tudom a kapcsolt 12 voltot a canbus adapter szolgáltatja.
2020. márc. 26. 09:48
 5/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha CAN-busz vezérelt, az más, előbb a klasszikus rendszerre gondoltam.

Meg a bekapcsolt nyugalmi áramot is csak egyszerűbb fejegységre értettem. Egy nagyobb kijelző megvilágítása értelemszerűen többet igényel.

2020. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani hogy 2 din érintőképernyős andoridos fejegység. De ez a nagy áramfelvételt kikapcsolt állapotban nem magyarázza.
2020. márc. 26. 10:22
 7/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Persze, naponta 7,2 Ah mínusz megviseli még a "legkeményebb" akkut is.
2020. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tud vele valamit kezdeni autóvillamossági személy?
2020. márc. 26. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Tud, átköti, hogy csak gyújtás esetén kapjon áramot, így a nyugalmija 0 lesz.
2020. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

# 9

...és akkor a memóriában tárolt beállítások elvesznek minden kikapcsolásnál.

Az autós eszközök nem csak poénból kapnak fix 12 V-ot is.

Az autóvillamossági szerelők meg nem nagyon értenek elektronikához olyan szinten, hogy megállapítsa a készülék belső hibáját.

Kivételek persze lehetnek, meg az sem kizárt, hogy feltárhatók egyéb gondok is, amit így távolról nem akarok találgatni, meg kell vizsgálni rendesen.

2020. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!