Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre egy csőben...

Lehet egyszerre egy csőben utp és kb.400 V feszültségű kábelt vinni?

Figyelt kérdés
A kérdésben minden részlet benne van. Lényegében egy föld alatti csőben kellene kb 20 méteren keresztül vinni együtt utp és 3 fázisú 400 V feszültségű kábelt, mivel ilyet még nem csináltam, nem tudom, hogy lehetséges-e anélkül, hogy bezavarna az internetnek. Esetleg valaki csinált már hasonlót? A segítséget előre is köszönöm!

2020. ápr. 6. 11:07
 1/7 Mr. V. ***** válasza:

Persze, hogy lehet vinni, hiszen a lakásokban, társasházakban is a 220 mellett húzzák a falban.

20m viszont mindenképpen igényel egy erősítőt!

10m-enként annyi a veszteség a kábelen, hogy 1 switch-et szokás beépíteni. Ez gigabit lan esetében méginkább fontos, igaz találkoztam már céges hálózattal, ahol 25m-es kábel volt a 2 eszköz között, tehát más az elmélet és más a gyakorlat. Ott is 220 mellett húzták a szálat.

2020. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a segítséget!
2020. ápr. 6. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az erősáramú szabványok szerint közös csőben csak úgy mehetnek különböző rendszerek, ha mindegyik a csőben levő legnagyobb feszültségre van gyártva.
2020. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztrogoff, akkor is így van, ha a 400 voltos kábel tényleg kettős szigetelésű rendes kábel? (mert sokan itt a mezei MCU-t is előszeretettel nevezik kábelnek)
2020. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, a köpeny az olyan, mintha csőben lenne.
2020. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZ67 válasza:

Ha a teljes UTP mondjuk ezen a 20 méteren felül pl 60 méter, és ez a 20 méter nyílegyenesen a 400V mellé teszed, akkor be fog zavarni, csináltam már ilyet. Ellenben vittem már 40 métert is 400V mellett földben, kb 50 méter teljes hosszal.

Amire figyelni kell, hogy ne legyen "kifeszítve" semmilyen kábel sem, és a lehető legtöbb távolságra legyen a csőben (nálam ez 1...5 cm volt a földben az erősáramtól, ahogy "kanyargott" mellette). Legolcsóbb megoldás, ha egy szimpla, legolcsóbb gégecsőbe behúzod az UTP-t, és így teszed a csőbe, annak merevsége és bordázott vastagsága elég távtartó lesz. Később is jól jön, ha át kell húzni, vagy a 400V-ot szerelni kell (elkülönülnek rendesen).

2020. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. ápr. 7. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!