Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektrotechnika soros kapcsolá...

Elektrotechnika soros kapcsolás izzólámpák felvett teljesítménye?

Figyelt kérdés

A 230 V-os hálózatra sorosan kapcsolunk egy 230 V / 60 W-os és egy 230 V / 40 W-os izzólámpát.


1. Melyik világít nagyobb fényerővel? Mekkora teljesítmény keletkezik az izzólámpákon?


2. A sorosan kapcsolt izzólámpákon meddig növelhető a feszültség úgy, hogy egyikre se kerüljön a névlegesnél nagyobb feszültség?


3. A sorosan kapcsolt izzólámpákkal még sorosan kapcsolunk egy 1 kΩ-os ellenállást. Mekkora teljesítmény keletkezik az izzólámpákon és az ellenálláson?


Köszönettel várom a megoldásokat!



2020. ápr. 7. 20:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

„Pedig te voltál az is szerintem (ismerős a mentalitás), akinek korábban türelmesen magyarázgattam a tranzisztoros alapkapcsolás dolgait. Nagyon nehezen bírtad felfogni, nekem már akkor gyanús volt, hogy ez egy elég fura figura.”


Ki kell, hogy ábrándítsalak, nem én voltam!


„Mit fogsz arra lépni, amikor visszakeresem neked azt a korábbi kérdést, ahol a hőhuzalos habvágóba való izzószálról kérdezett valaki és én részletesen elmagyaráztam neki dolgokat a hőfokfüggő ellenállásról, meg az áramgenerátoros táplálás ide vonatkozó hatásairól?

Arra is azt hazudod, hogy nincs a kisujjamban a téma?”


Keresd vissza, lássuk!


Hogy mit lépek rá? Hamarosan felkerül két kérdés, külön csak neked! Majd meglátjuk mennyire van a „kisujjadban” a téma!


Emlékszel még erre (2019. június):


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Olvasd csak vissza miket írtál – akkor még név nélkül – Sztrogoff úrnak. Magyarázkodsz és mellébeszélsz! Jó lenne már észrevenni, hogy Sztrogoff úr szakmailag messze feletted áll!


Nyugodtan pontozzál le, nem érdekel a pontozás! 72%-ban hasznos, kinek? Ez lenne a lényeg?

2020. ápr. 30. 16:51
 12/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

"Nyugodtan pontozzál le, nem érdekel a pontozás!"

Te miről beszélsz? Nem pontoztam senkit, kérdezőt nem is tudnám. (Noha vannak kérdések és kérdezők, amit szívesen lefikáznék, de nem lehetséges.)

Amúgy meg mi bajod van neked?

Ebben éled ki magad, hogy hülye kérdéseket találsz ki?

Normális ez?

Nincs jobb dolgod?

Komolyan gondolod, hogy ezek után leállok neked válaszolgatni?

Mi ez, valami tanulmányi verseny?

Rég kinőttem ebből kisöreg.

Értelmes gyakorlati kérdésekre válaszolok hobbiból, a szabadidő eltöltéseként, miután a vállalkozásom lehetővé teszi, hogy munkaidőben is gyakran ráérek. Ennyi az egész.

Hülyeségekkel nem foglalkozom.

Itt feltettél egy kérdést, azt hittem valami iskolai kérdés.

Nagyon jól emlékszem, pillanatra még át is suhant az agyamon a hőfokfüggés, de elhessegettem ezt a gondolatot, már írtam, hogy miért.

Szerintem ez nem normális, amit itt művelsz.

2020. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
63%

Még olvasni sem tudsz ráadásul.

"Ha új kérdést írsz ki, tartsd be a következőket:

Ellenőrizd, hogy a kérdésed a legmegfelelőbb kategóriába soroltad-e! Ha nem, válassz bal oldalon jobb kategóriát!"

Csak valós kérdéseket írj ki!

------------------------------

Ilyen kérdéseket nem véletlenül szokták áthelyezni ide, többször tapasztaltam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok

Te kérdésed szerintem csak azért nem lett áthelyezve, mert nem vették észre és nem is jelentette senki.

Ráadásul nem is valós kérdés.

-------------------------------

https://www.gyakorikerdesek.hu/felhasznaloi_szabalyzat

(j) Tilos szándékosan félrevezetni a többi Felhasználót vagy azokat, akik segítséget vagy kérdésükre választ várnak bármely témakörben.

-----------------------

Nem igazán értem azt sem, hogy milyen alapon pécéztél te itt ki engem? Mi ez a féktelen gyűlölködés? Kötekedő hajlamaid miért nem másban éled ki?

Miért nem tudsz virítani abban, hogy unalmadban inkább válaszolgatnál itt megjelenő gyakorlati kérdésekre, ahogy én is teszem?

Ja, ahhoz már valódi tudás és tapasztalat is kellene.

2020. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

"72%-ban hasznos, kinek? Ez lenne a lényeg?"

Szemellenzős vádaskodás.

Ami te nem látsz, az nincs is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__toplista

2020. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
63%

Bocsi, majd legközelebb, ha lesz rá lehetőség, megoldatom a tanulóimmal a szervizemben, mert nekem ez "magas".

Vagy mondhatnám úgyis, ennyi erővel egy matektanártól kérdezd az 1x1-et, ha ki akarod röhögtetni magad.

Nem tudom, te mit képzelsz magadról vagy rólam, de nekem van elképzelésem a te intelligenciádról, mentális képességeidről.

Komolyan képzeled, hogy úgy fogok pattogni, ahogy te fütyülsz? Ezt nagyon benézted kisöreg, nem az a meghunyászkodó típus vagyok.

Azt el tudod képzelni, hogy innen nézve mennyire szánalmas vagy a pitiáner kis rosszindulatoddal? Megpróbálom szemléltetni:

Általános iskolában a fizikát vagy egy évvel előre tudtam a többiekhez képest, mert valami érdeklődés folytán előre kiolvastam a könyvből a tudást. Az is lehet, lehet, hogy Öveges professzor mérgezett meg a TV-ből, meg egy villanyszerelő rokon.

Hamarosan már egyszerűbb áramkörökkel, majd elektronikákkal kísérleteztem, nekem még ott volt az elektroncsöves korszak is (régi rádiókból bontott alkatrészekkel), amikor több száz volt anódfeszültség csapkodott meg többször, analóg módon belém táplálva az információt, majd ennek hatására váltottam vissza a barátságosabb tranzisztorok világára.

Áramköri építések, kísérletek, valamint a szakirodalom tanulmányozása során itt is mindenben előrébb tartottam, mint a többiek az iskolában. Mire odajutottam a szakmai tanulmányok során, kisujjamban voltak az alapok.

Saját tervezésű erősítők, komplett sztereó rádió, amiben még az RF-tunert is magam raktam össze alkatrészekből (nem modulból).

Kirándulások a digitális TTL és CMOS logikák világába stb.

Sorolhatnék még rengeteg dolgot, mire idejutottam, hogy ezen az oldalon is több évtizednyi tudást és tapasztalatot adhatok át, amiben te nem tudsz versenyre kelni, csak irigykedhetsz.

Meg bosszút akarsz állni, amiért rád pirítottam, mert valahol hülyeséget írtál és ezt nem bírod feldolgozni lelkileg.

Emberileg nagyon gáz hozzáállás ez, csak te nem látod, hogy mennyire szégyenletes.

Mert nem rendelkezel az ehhez szükséges intelligenciával, meg az ilyenek persze otthonról hozzák magukkal ezt a mentalitást.

Te ezt láttad, tanultad otthon, neked ez a normális.

Nekem nem.

2020. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Olyan jó ezeket olvasni,és mégjobb,hogy a válaszok között nincs Reklám.
2020. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%

Azért ahhoz is kell bizonyos fokú aljasság, amikor valaki kiprovokál olyan tényközléseket, amit csupán a helyzet érzékeltetésére teszek, hátha észreveszi magát, kvázi önvédelemből. Erre jön persze a duma a nagyképűségről.

Ha meg azt hiszed, hogy hazudok, szerintem magadból indulsz ki, a saját lelkivilágodból. Itt nincs értelme hazudni, minek.

A nickemről sincs fogalmad, hogy ezt ki provokálta.

Eszembe sem jutott volna, csak volt itt egy másik sértett elmebeteg is, amikor még név nélkül írtam, az meg gúnyolódott folyamatosan, szakmunkásnak titulált. Meg az arra élvezett, hogy vitákat provokált, amiben magát folyton felminősítette, a másikat meg lefelé, méghozzá kettőnél több loginról is nyomta egyszerre.

Továbbá névtelenül írva rendszeresen előfordult, hogy laikusok kötekedésének voltam kitéve, eszméleten butaságok ellen kellett magyarázkodni, bizonygatni a nyilvánvalót. Mert annyira buták egyesek, nem ismeri fel a szakmai szöveget sem, hülyének néz.

Gondoltam, egy új nick hátha helyreteszi ezeket is, meg a másik elmebeteget is.

Persze, nem mindenki veszi észre magát, így sem.

Néha nem hiszem el, hogy ez mekkora egy beteg oldal, az ország legalja szemete is megfordul itt, de nem kizárt, hogy egyszer teljesül a vágyatok és megunom ezt az egész szart.

Akkor nem lesz ilyen problémátok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__toplista

De szerintem te még akkor sem bírnál beelőzni.

Nekem meg ez semmi, nem jelent megerőltetést. Mellékhatás csak.

2020. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!