Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen univerzális távirányító...

Milyen univerzális távirányítót vegyek?

Figyelt kérdés
Elromlott a T-home box távirányítója, és szeretnék venni hozzá egy univerzálisat.Tudtok olyan márkát, típust amivel tudom irányítani. Lehetőleg 1-2 ezer forintért.

2020. ápr. 14. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Telekom ügyfélszolgálatán ingyen kicserélik.
2020. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
74%

Egyrészt a szolgáltatótól kell kérni egy másikat, ingyen van.

Utána jön az, hogy ha mégis egyénileg testre szabott távszabályzót szeretnél, ami több készüléket kezel, kell egy jó tanítható távszabályzó.

Nem előprogramozott univerzálisról beszélek, ami egyébként is rossz irány, ezek nem ismerik a T-Home parancsait.

Tanítható, amelyiknek egyenként tudod tanítani a gombjait az eredetiről.

Mindamellett a T-Home is programozható TV-re.

2020. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szervizmérnök Úr jól beszél. Az URC22B az NEM tanítható, hiába nevezik mindenhol annak.
2020. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

Privátra válaszolva, arra utaltam, hogy TV-t is kezelhet, ha beállítod:

[link]

[link]

[link]

2020. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a tv távirányítójával nem tudom irányítani a set to boxot?
2020. ápr. 14. 23:11
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%
Nem, noha némelyik jobb TV-hez mellékelnek olyan távszabályzót, ami programozható, sőt tanítható kiegészítő funkciókra, de ez ritkább eset, le van írva a kezelési utasításban.
2020. ápr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De akkor nem tudom úgy megoldani, hogy veszek egy tanítható távirányítót, és azzal irányítom a thome boxot?
2020. ápr. 15. 00:48
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Dehogynem, erről írtam a #2-ben. Csak kell egy eredeti, amiről átmásolod a parancsokat.

Egy ilyen kiváló távszabályzó például a Kínából rendelhető Chunghop L660. Ez teljesen üres adatbázissal érkezik, csak tanítani lehet, egy gyorsított folyamatban átkattintgatni és kész.

2020. ápr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani olyat amit Magyarországon tudok rendelni?
2020. ápr. 15. 11:54
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
80%

Nem vettem régóta ilyet, mert bevált ez a kínai.

Azt kell nézni, hogy tanítható legyen, a gombok elrendezése szimpatikus legyen, ami vakon is eltalálható, azaz nem kell ránézni, keresgetni egyes gombokat.

Sajnos nem zárható ki az sem, hogy egyes parancsokat nem hajlandó megtanulni egy típus, vagy csak több próbálkozás után, ez előre nem tudható. De ma már egyre jobbak vannak ilyen szempontból is.

2020. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!