Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A TV-met használom monitor...

BotosYeti123 kérdése:

A TV-met használom monitor helyett a PC-men, esetleg tudom használni a TV hangszórókat a gépen?

Figyelt kérdés
VGA kábellel van összekötve a gépemmel a TV,és azt szeretném megtudni hogy tudom e a TV hangszóróit használni.

2020. ápr. 25. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni hogy melyik hangbemenet működik olyankor a TV-n. Azt kell összekötni a hangkártya kimenetével.
2020. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
D-sub csatlakozós TV-ken úgy lehet bevinni a PC-hangot, ha van hozzá társítva L/R bemenet, amire rákötöd a hangkártya kimenetét.
2020. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos, a TV-m rendelkezik HDMI bemenettel is,és most összekötöttem a TV-t a géppel HDMI kábellel. Ezután mi a teendő hogy a TV-n halljam a hangot?
2020. ápr. 25. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elvileg a hangeszközöknél megjelenik a TV is. Azt kell beállítani alapértelmezettnek.
2020. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

HDMI-vel mennie kell a hangnak.

Nálam automatikusan bállítja. De alapvetően ilyenkor a videokártya drivere átveszi a hangkimenet kezelését.

Szóval lehet a gond, hogy nálad nem áll át automatikusan, vagy lehet a gond, hogy szar driver van fent.


Illetve a tv-t érdemes „játék” vagy „game” üzemmódba állítani. Ezzel a késleltetést lehet csökkenteni. Mindenképp érdemes, mert gondolom észrevetted, hogy ha elkezded húzni az egeret, akkor kb tizedmásodpercnyi késéssel követ téged a képernyő.

2020. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nekem sem áll át automatikusan, telepítés szerint az analóg "hangkártya" (pontosabban alaplapi integrált) az alapértelmezett.

Ha átállítom az alapértelmezést, akkor esetleg.

Egyébként nem úgy mondanám, hogy átveszi a hangkimenet kezelését, attól még él tovább az analóg, meg az optikai kimenet is.

Könnyen be lehet állítani, hogy egyik program az egyiket használja, másik a másikat, már amelyik program kimenete állítható.

Ami nem állítható (pl. böngésző), az meg a Windows alapértelmezett hangeszközét használja.

2020. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!