Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Két külön összekötött ledszala...

Két külön összekötött ledszalag miért más színen világít?

Figyelt kérdés
A régi RGB led szalaghoz most vettem plusz 5 métert és vmiért fordítva világítanak a régin a színek. Megnéztem többször jól lett összekötve. Viszont ha megforditom az összekötésnél akkor van, hogy csak az egyik világít van, hogy az egyik a piros hiba jelzéssel világít. NEm tudom mi lehet a probléma. Előre is köszi a válaszokat

2020. ápr. 28. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol a fotó?
2020. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 28. 15:36
 3/7 A kérdező kommentje:
A linken a többi képért görgessetek lejjebb
2020. ápr. 28. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:

A fekete csatlakozósnak a pozítív a közös, a fehér csatlakozónak viszont a negatív.

Emiatt nem lehet összekötni őket.

Cseréltesd ki.

[link]

2020. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Addig piszkáltam, amíg a megcserélődött a kettő. Ami eddig jól világított az most fordítva ami fordítva az most jól.
2020. ápr. 28. 15:52
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%

# 4

Az a link RGB LED-ekről szól, nem szalagról.

Szalagnál a közös pozitív általános a gyakorlatban, amit a dimmer N-csatornás MOSFET-jei negatívra zárnak, ennek meg észszerűségi oka van.

Vezeték színe mellékes, a piros már foglalt, így feketét használnak többnyire a pozitívra, vagy narancsot, vagy ami van raktáron.

2020. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyébként is vicces lenne, fordított polaritással a LED nem világít egyáltalán.

Linkeljen már valaki egy közös negatívos RGB LED-szalagot, illetve hozzávaló dimmert, a világon létezik ilyen?

Vagyis Kínában, a poén kedvéért.

2020. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!