Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik cég a...

Szerintetek melyik cég a legjobb net ügyileg? Jelenleg telekomnál vagyok, de botrányos ( 150mbit/s-es csomag)

Figyelt kérdés
telefonon Ookla speedtest szerint download: 14,1 Mbps, Upload: 5,28 Mbps körüli eredmények vannak átlagolva. Most 21:15-nél gamejoltról töltök le játékot laptopon és 562Kb/s körüli eredmények

2020. máj. 4. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Digi.
2020. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Digi > UPC > Telekom


Kb ez a sorrend.

2020. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is telekom, ugyanez a helyzet itthon. (miskolc, kertes házas övezet, 15 percre a városközponttól)

Upc van nálunk az utcában, nekik van 500 megás csomag, szerintem arra fogok váltani. Amint lejár a hűségidő...

2020. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 5. 12:25
 5/7 A kérdező kommentje:
És a Digi-nél melyik csomagot ajánlanátok? (csak internetre van szükségem)
2020. máj. 5. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:
A Digi-nél csak egy net csomag van. Gigabites. De ha van is még valahol 100Mbit, az is tökéletesen elég.
2020. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oszt azt tudod, hogy a wifi egy rádiójelnek tekinthető, a levegőben a közvetítő közeg, aminek óriási ellenállása van? Továbbá a wifit minden IS! befolyásolja. Válts szolgáltatót, környezeti tényezők miatt... 😀


150-es netem van, optika, Telekom.

Huawei HG8245H-re csatlakozva 50/50 wifin

van saját router az emeleten, földszintről csatlakozva rá

TP-Link TLWR841ND 31/40

Mindkettő telefonról mérve.


Acer Nitro 5 laptop a TP-Linkre csatlakozva 80/50.


Mindezt 2,4 GHz-en. Amit a laptop mér, kb. az a plafon 2,4 GHz-en, többet nem igazán lehet. 5GHz-et a Huawei és a TP-Link nem tud. Illetve a wifin mért sebesség a rengeteg környezeti változó tényező miatt nem hiteles mérési eredmény. Csak mutatóba jó. Vagy annak sem. Aki stabil/gyors netet akar, csatlakozzon kábelen. Vegyen hozzá kábelt, plusz routert, power line adaptert ha kell, bármit. Durrogni ész nélkül könnyű, bárki képes rá. Gondolkozni, utánamenni a dolognak, tenni érte hogy jobb legyen, az meg nehéz. Jaj, költeni kell rá, nem ezért fizetek! PONTOSAN! Nem ezért fizetsz. Wifire egyik szolgáltató sem vállal garanciát, hülyék is lennének arra garanciát vállalni, amire nincs hatásuk. 10 emeletes bérház, tele routerrel + más 2,4 GHz-en kommunikáló eszközökkel (Bluetooth, PS4 kontrollere, bébiőr, stb) ott halálon van a router, a 11 alcsatorna qrva kevés. Használd az 5 GHz-et, ha van, tudja az eszköz vagy olyan eszközöd, ami "látja" és tud rá csatlakozni.


Kábelen a Nitro 5 hozza a 150/50-et. Nincs probléma. Hát de laptop! Oszt? mozog az a laptop a házban? Feszt egy helyen van? Ha igen, luxus a wifi, főleg ha töltögetsz, torrentezel, online játék, tanulás, meló. Azokkal wifizz, amik nem tudnak kábelen csatlakozni (mobil, tablet) ami tud kábelen csatlakozni (PC, laptop, okosTV) az kábellel csatlakozzon. De csak 4 lan port van. Igen. Vegyél routert/switch-et, mindjárt több lesz. Kábelezni kell. Vegyél power line adaptert. A kábelezést kiváltod vele teljesen, vagy egy részét, és már csak a switch/routertől kell a szobában az adott eszközig egy sima 100 centis ethernet kábel.


Messze nem értek a hálózati technológiákhoz, de amiket leírtam, azok nálam saját routerestől, power line adapterestől mennek. Sőt. Az egyik IPTV box a TP-Link-be van csatlakozva úgy, hogy a power line adapteren keresztül van összekötve a TP-Link a Huawei-el, a ház áramhálózatán keresztül, nem közvetlenül ethernet kábellel. Remekül megy az IPTV box. Csak a TP-Linkben az IGMP-t kellett engedélyeznem. Mennyibe került nekem ez? Router 5800, power line adapter 16 ezer. 22 ezer Ft és nem bosszankodom. Vonalilag hibátlan a szolgáltatás, ami hibát tapasztaltam, a wifi lefedettség miatt volt. Saját kontóra, zsebből megoldottam.


Tegyél így. Meglátod jobb lesz.

2020. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!