Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen e-book olvasót ajánlato...

Milyen e-book olvasót ajánlatok, aminek a kijelzője nagyobb mint 6', e-Ink-es és lehetőleg háttér-világításos?

Figyelt kérdés

2020. máj. 6. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
A nagyobb méretnek mi értelme? Akkorára nagyítod a szöveget, amekkorára akarod, újratördeli. Kivéve a pdf-et.
2020. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

# 1/1

Tudom. De én nem szeretem ha egy sor 3 -4 szóból áll. Nyomtatott könyvben sem szeretem a zsebkönyveket.

2020. máj. 6. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hehe. Én nem tudom, mit nem lehet azon érteni, hogy egészen idegen élmény lenne egy könyvet úgy olvasni, hogy 2-3 szó van egy sorban. :D :D :D Nekem is ezért van 8 collos.


Hát, nem nagy a választék, és ezek már k* drágák is. Én a hatalmas, két-háromféle gép kínálatból az olcsóbbikat választottam, a Pocketbook Inkpad 3-at. A Kindlevel nincs tapasztalatom.

Ez az Inkpad 3 ez elég jó. Ezt úgy értve, hogy vannak hibái, ezek vagy amatőrök, vagy keveset fizetnek nekik, és így néha fennakad. Előtte is ilyen Pocketbook 8 collos volt, az 1. változat, hát, az most is itt van még, mert úgy összeomlott, hogy nem tudom újraindítani. :D Azzal voltak olyan könyvek amelyeknél három-négy oldalanként lapozáskor egyszerűen üres maradt a kijelző - ekkor ki kellett lépnem a könyvből, visszalépni bele, és akkor megint olvashattam négy oldalt. Így aztán éltem a gyanúperrel, és elolvastam az összes Pocketbook gyártmánynál az edigitalon a véleményeket, hát, néhol szóltak ilyen apró szoftveres gubancokról. De aztán csak győzött a fukarság. Karácsony óta gyűröm, egy fél oldal hibajegyzékem ezzel is van. :D Most például nem lát egy .lit kiterjesztésű könyvet, miközben olyant már sokat olvastam. Aztán van, hogy nem tudok nagyobb sorközöket állítani, vagy betűméretet változtatni. Ezeket eddig még mindig megoldotta az, hogy a Calibre-ben átkonvertáltam más formátumra, ha epub, akkor mobi, vagy viszont. Ez otthon gépközelben ugye kis baj, a vonaton meg k* nagy. :)

Azt nem szerettem benne a vásárlás után, hogy eltűnt a jack aljzat (felolvas, ha akarja az ember, méghozzá nagyon kellemesen - bár nem tudom, van-e magyar olvasókája), és a micro USB-be dugható rövid átalakító kábel kell a fülhallgatóhoz, mert azt gondoltam, olyan kábel égen-földön nem lesz, ha elvesztem, de van mindenhol. Azzal együtt is marhaságnak tartom, mert azt az egy létfontos csatlakozót nyúzza eztán a fejhallgatózás is. Nem hallgatok amúgy. :D

Egy bosszantó apróság, hogy mivel érintésre két oldalt középtájon előre lapoz, két oldalt alul visszafelé, középen érintve a betü, stb menü jön elő, felül középen meg esetleg jön egy menü, emiatt bizony a szótárfunkció néhol egyszerűen nem jön elő normálisan (mert az ugye úgy jönne elő, hogy a szóra ráteszem az ujjamat, és rajta tartom egy rövid ideig). Szóval nem tökéletes, na.

Előnyei:

- oltári könnyű, 209 g az első változat 347 (!) g-hoz képest (de az akku sokáig bírja)

- kisebb a szerkezet, mint a nagyapja, de a kijelző ugyanakkora (a kenyérnek a héja vékonyabb).

Mondjuk itt el kell árulnom, hogy 2-2 milliméterrel csak kisebb a kijelzője, mint az 1. változatnak. :D


Szó nincs rábeszélésről, csak a tapasztalataimat írtam le. A Kindle a maga kétszeres árával (!) alighanem bizonyos szempontból többet nyújt. Kindle már a 6 "-os hét éves is tudta, hogy ha az ember megnéz egy szót a szótárfunkcióban, akkor azt berakja egy könyvenként vsszakereshető fájlba. A Pocketbook meg sajnos ezt nem. De például egy kötőjeles szóösszetétel az a Kindle szótárat is megbolondítja, meg a Pocketbookét is. :D

2020. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld a pacsi.
2020. máj. 10. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!