Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetben kap...

Melyik harcművészetben kap nagyobb figyelmet a szellemi háttér?

Figyelt kérdés
Thai boxoltam egy keveset és azt kell mondjam hogy itt nincs nagyon szellemi háttér vagy rossz az edzőnk bár azt nem hiszem:D.Viszont valamiért úgy érzem hogy nekem nagyon adná az ha egy jó harcművészethez szellemi háttér is társulna, és nem csak a testemet nevelném egy edzésen. Ja és formagyakorlatok is elég jónak tűnnek. :D Mit tudtok ajánlani?

2012. dec. 30. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mens sana in corpore sano...
2012. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A Wing Chun -t ajánlom, nagyban fejleszti a tested mellett a szellemi részedet is, már ha jó mestert fogsz ki, és komolyan veszed :P.
2012. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első kommentet nem nagyon értem:D nem hiszem hogy egy sport és google fordítóval se lettem okosabb:Da 2.-nak köszönöm:D
2012. dec. 30. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:

A szellemi háttér úgy tudom a távolkeleti harcművészetekben nagyjából megegyezik és a buddhizmusból ered. Tisztelni minden életformát, kerülni a felesleges kűzdelmet, békésnek lenni. Tisztelned kell az ellenfeled hiszen azért kűzd veled, hogy te tanulhass (és viszont). Ha jobb nálad nagyjából illik igazodnia hozzád illetve tökéletesítheti eddig tanult technikáit, míg te új dolgokat tanulhatsz tőle, a tanítványoktól is jó tippeket lehet kapni, hogy pl. mire figyelj (én legalábbis szoktam). Heti 2-3 edzés mellett (amik ritkán hosszabbak mint két óra) szerintem nincs idő belemenni a szellemi háttérbe, főleg mélyebben. De többféle edzésen is van általános csend (ilyenkor a szem is csukva van) illetve légzésrendezés, légzőgyakorlatok hogy ne lihegj össze vissza. Illetve jellemző az egymás előtti állandó hajlongás :D (remélem nem írtam hülyeségeket, pár hónapja kezdtem csak harcművészeteket tanulni).

A formagyakorlatok jók. Illetve vannak nagyon szarok és szívatósak :D de hát ezért szeretjük őket, általuk tanulsz meg szépen mozogni, levegőt jól kifújni, izmokat helyes időpontban megfeszíteni. Ezeket persze harc közben nem egy az egyben használod de fontos tudni hogy az adott mozdulat amúgy mit takarna. Bár lehet olyan mestert találsz aki csak annyit mond teszkópakolás :D

De ha pár formagyakorlatot megtanulsz szerintem merha jó mert: tudod egyedül csinálni (bár többen jobb, mert mondjuk nem esel ki a ritmusból illetve ha észreveszitek egymás hibáit) bár nem árt egy jó nagy tükör és ha jól csinálod még el is fáradsz.

Szerintem nézz utána pl youtubon a formagyakorlatoknak, bár élőben még nem láttam kungfust de úgy vettem észre teljesen máshogy mozognak mint a taekwondosok bár magasabb szinte én véltem felfedezni hasonlóságokat. Illetve nekem valamivel jobban bejönnek a taekwondos formagyakorlatok mint a kyo karatés.

http://www.youtube.com/watch?v=qqItAi2ytyw itt van pl. egy. Ez mondjuk valami egyéni formáció szerintem :D Főleg alapmozdulatokban nekem úgy tűnik sok hasonlóság van de egész más elv szerint vannak kivitelezve. Remélem nem írtam sok hülyeséget.

2012. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A thai box nem harcművészet, hanem modern küzdősport nem is értem mit vártál. Muay Borant nem oktatnak nagyon sehol az lenne a harcművészet.


Minden jó harcművészeti edzés komoly hangsúlyt fektet a szellemi háttérre, de azt meg nehéz Magyarországon tanulni itt az ilyen sport karate meg a többi vicc a menő.

2012. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kristóf ez sokkal bonyolultabb ennél a szellemi fejlődés és elméleti tudás nélkül a magasabb rendű meridián elleni támadások vagy a gyógyító technikák kivitelezhetetlenek így rossz kifogás, hogy nincs rá idő. Ha nincs idő elméletre akkor a legfontosabbra nem jut idő amit egy harcművésznek el kell sajátítania a sikeres élet vezetés bármely korban.


A formagyakorlatoknak meg nem elsődleges célja a jó mozgás koordináció az csupán mellékhatás. Mind az egyszemélyes, mind a páros kata-k lényege biztonságosnak tekinthető körülmények között gyakorolni az élet kioltására alkalmas technikákat. Ebből kifolyólag mindegy mit csinálsz a játékos gyakorló küzdelembe, mert míg egy kataban gyakorolhatod a gége bezúzást, addig a játékban az nem túl szerencsés.

2012. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ezt aláírom neked, de van egyáltalán hely ahol ezt az országban ilyen szinten oktatják? Mint írtam heti 2-3szor összejövő társaságban még arra sincs idő hogy eleget nyújtsunk illetve, hogy erősítsünk is, minden idő elmegy a formázásra, mozdulatok iskolázása, kűzdelem. És nekem szerintem még sok szabadidőm van (több helyre is járok edzésre, minden hétköznap van 1-2) ha egyszer munkába állok szerintem örülhetek majd minden edzésnek amire eljutok. De ha mondasz konkrét helyet, odaköltözöm :D


Valóban kifelejtettem, hogy a formagyakorlatokban vannak olyan mozdulatok amiket remélhetőleg emberen nem fogsz kipróbálni versenyen meg főleg nem de elméletben még jól is néznek ki.

2012. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
bocsánat ha feljebb harcművészetnek minősítettem a thai boxot. Férre írtam én is tisztában vagyok/voltam vele hogy az küzdősport.nagyon köszönöm a válaszokat!!
2012. dec. 30. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Az még érdekes kérdés, hogy mégis mi köze a harcművészetekhez a versenyekhez, mert céljukból fakadóan nem oldható meg biztonságosan.
2012. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!