Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért melegednek az eszközök...

Miért melegednek az eszközök inverteren?

Figyelt kérdés

Van egy inverterem lakókocsiba, 12v ból csinál 230v-ot.

Amikor fel rakom rá tölteni a telefonom, akkor 5 perc múlva forró a töltő. Rendes hálózaton nem melegszik(otthon konnektorban). Majdnem minden dolog melegszik inverteren. Valamint ledes 230v-os égőkre cseréltem az izzószálas égőket, hogy ne legyen nagy a fogyasztás. Égtek körülbelül a led izzók fél órát, és meghaltak, pislákoltak csak, mint egy gyertya nagyon halványan. Jó, gondoltam gyárilag rosszak, vettem újakat.Hát azok se bírták sokáig. Aztán itthon kipróbáltam egy újat, tökéletesen működik.

Az inverter nem hiszem hogy tiszta szinuszos lenne.


Tiszta szinuszos inverterrel nem lennének ilyen problémáim?

A telefontöltőt is tönkre teszi ha benne hagyom?

Miért van ez?

Adapteres dolgokat nem szabad használni róla?


Köszi a válaszokat

Villanyszerelő tanuló



2020. máj. 8. 14:46
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Valamit elárulnál az inverterről?
2020. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
74%

Témánál vagyunk, villanyszerelő nagybátyám már kisiskolás koromban elmagyarázta, hogy az izzólámpa nem ég, legfeljebb világít.

A gázégő ég. Vagy a tábortűz.

LED-lámpát még nem látott akkor, az meg nem is izzik, csak világít.

Tápegységek és LED-lámpák a 230 V-ot először is egyenirányítják és csúcsra pufferelik, ilyen szempontból mindegy lenne a jelalak.

Csúcsérték ne legyen több, mint a szinusz csúcsa: 230 x gyök2 = 325 V.

Kellemetlenebb, hogy ilyen eszközök bemenetén szoktak lenni paralel zavarszűrő kapacitások, ami a szinuszra van méretezve.

Felharmonikusban dús jelalakkal szemben viszont kisebb impedanciát képvisel, ami a kondenzátor soros veszteségi ellenállásán (ESR) hővé alakul és ott a gond.

2020. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, akkor világít.

De ha hagyom a telefon töltőt, akkor kinyírja azt is, és kuka?(nem akarom kipróbálni)

Mit használhatok róla, aminek nem lesz akkor baja?

Inverter: [link] ilyen

2020. máj. 8. 19:41
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

Módosított szinusz, illetve trapéz jelet ad a különféle oldalak információi szerint.

Használhatod mindenféle ohmos fogyasztóhoz. Szénkefés motorhoz, ha az nem triac-szabályzós.

Segédfázis-kondenzátoros aszinkron motorhoz nem, ha az üzemi kondi. Indítókondenzátoroshoz esetleg.

Használhatod olyan tápegységekhez, ami nem aktív PFC-s, továbbá a bemenetéről kidobáltad a paralel kondenzátorokat, esetleg az egész LC-szűrőkört.

Miután ellenőrizted műszeresen a csúcsfeszültséget is, amiről már beszéltem, illetve annak stabilitását, terhelésre történő változásait.

Itt nem is a csökkenés a fő gond, mert azt jól kiszabályozzák a tápegységek, de a túlzottan felszaladó csúcsokból lehet probléma.

2020. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!