Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Párnapos AKG K240 mk2 mindkét...

Párnapos AKG K240 mk2 mindkét hangszóró egyformán zörög, miért?

Figyelt kérdés
Normális dolognak számít egy kis változatlan hangerejű zörgés, amikor 1kHz szinusz hangerejét emelem? Igen egyformán zörög mindkét oldal, a terhelhetősége töredékén járatom. Szinte pontosan 800Hz-2kHz közt idézhető elő, sehol máshol. Ha leveszem a fülest, ugyanúgy (kicsit inkább jobban) hallható. Pont észrevehető, pont zavaró. Tovább hangosítva vagy elmúlik, vagy elnyomja a mérőjel (mintha jóval hamarabb múlna el, mintha elnyomódna, levett fülessel is, fura). Normális dolognak számít ez? Netán küldjem vissza?

2020. máj. 18. 10:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni: egyszer a jó kis belépő audiovezérlő füles hangerőszabályzójával (sima potméter, alul kicsit hajít is az együttfutás, meg fullra tekerve hallat icipici sercenést), aztán merő hitetlenségből szoftveresen (Bitwig "Test Tone" beépített plugin Gain knobja) lejjebb-feljebbtolt hangerővel is próbálkoztam, hangerőben ugyanott ugyanaz, tehát mechanikai bibi lehet a fülesben. Kábeligazgatás is megvolt, nem is tudom, hányszor: ha lenne előttem egy bekötetlen ampermérő, azt még megkocogtattam volna. :)
2020. máj. 18. 11:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, hangkártya. Ha szoftveresen lemegyek -14dBFS környékére, akkor elmúlik a jelenség, még lejjebb se jelentkezik visszatérve -12dBFS-re már hallom a zörgést, tovább emelve ismét zavaró. Akkor kezdtem "gyanakodni", amikor végre előszedtem a régi, olcsó fülesemet, és ugyanott, ugyanúgy megjelent a dolog. A line kimeneten nem előidézhető (mondjuk a fülest nem próbáltam rákötni, lehet úgy elkapnánk...). Gondolom valami műv. erősítő gebasz, ami így, hogy -14dB RMS környékére már nem tolunk fel normális tracket, nem lesz zavaró. Köszönöm türelmeteket! :D
2020. máj. 18. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!