Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyetemi programozásra elég...

Egyetemi programozásra elég az új Macbook Air i3-as processzorral vagy mindenképpen kell az i5-ös?

Figyelt kérdés

Csak programozásra és netezésre kellene. Úgy néztem, hogy a mostani, 10.generációs Intel i3 kb. annyit tud, mint az előző i5-ös, ennek fejében elég lenne? (3-4 év egyetemre, programtervezés)

Légyszi olyan válaszoljon, aki benne van a témában, illetve mindenképpen MacOS-t szeretnék venni, tehát ez nem kérdés, függetlenül attól, hogy jobban megérné egy windowsos laptop.

De Macen belül ha valamelyik jobban megérné akkor az érdekelne esetleg.

Köszi :D


2020. máj. 18. 17:02
 1/6 anonim válasza:
100%
A pro nem jöhet szóba? Emellett úgy kell kalkulálni, hogy a lehető legnagyobb tárhely amit még megengedhetsz, mert nekünk egyetemen sokszor van olyan, hogy csak egy bizonyos programot lehet használni ami sokszor csak windowsra van, úgyhogy paralells desktopolni vagy bootcampelni kell, ami eszi a memóriát.
2020. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Háát, 400 000 Ft-nál sokkal többet azért nem nagyon akartam költeni😅 Használt piacon meg annyira nem vagyok jártas, nem tudom hogy mennyire érné meg vagy hol érné meg...a legújabb macbook pro-ra gondolsz?


És amugy mennyire sok program kell olyan ami csak windowsra jó? Én pont azt hittem, hogy ami jó windows-ra, az Macra is jó, meg elég sok programozó ezt használja, mert Unix alapú

2020. máj. 18. 18:25
 3/6 anonim válasza:
100%
Hát nálunk azért jópár program van ami csak windowsos. Nem csak fő tárgyakhoz, hanem egy csomó kicsi tölteléktárgyhoz, ahol nem is érdekli az előadót, hogy jó legyen mindenki gépére. Szerintem használtan sem vészes, csak olyan helyről vedd ahol van garancia meg átnézik mielőtt eladják pl. ISamurai. Tapasztalatom szerint a prok valamiért tovább bírják a strapát, függetlenül a specifikációktól. Az új airről nyilván még nincs hosszútávú tapasztalat (előfordulhat ,hogy az pont kivétel lesz), de nagy általánosságban szerintem jobban megéri egy egy-két éves pro mint a legújabb air. (Persze a boltban inkább azt mondják h vedd a legújabb airt mert az sokkal jobb meg minden. Én is ezzel szívtam meg előző gépemnél.) De ha egyetemen körbenézel régebbi gépekből szinte csak prokat használnak, ha valakinél van is air tuti elég új. Szóval ha szeretnéd, hogy kibírja míg lediplomázol mindenképp prot ajánlanék.
2020. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De a windowsos programokat nagyrészt lehet Macen is futtatni, nem? Vagy ha pl. tanultok egy programnyelvet akkor az hogy milyen programmal futtatod azt a nyelvet az már mindegy, vagy nem? Legalabbis én eddig azt hittem, hogy Mac az nem lehet hátrány egyetemen, sőt...de ezek szerint nem így van?

Igazából nyilván nem ragaszkodom teljesen a MacOS-hez, de nagyon tetszik a rendszere és már kicsit meguntam a Windowst, meg a későbbiekben is szeretnék Macen dolgozni, csak ennyi.


Ja és melyik Pro-t ajánlanád használtan ha már írtad? :D

2020. máj. 20. 13:40
 5/6 anonim válasza:
100%
Neem nagyon sok olyan van ami nincs macre, csak windowsra. És annak ellenére, hogy másik programban is meg lehetne csinálni ugyan azt főleg az elején nem engedik. Szinte mindig azzal kell dolgozni amivel a tanár oktat. De szerintem egyáltalán nem hátrány a mac. Nekem általános iskolás korom óta csak az van. Nincs olyan amit ne lehetne megoldani. Ha használtan veszed, eléggé limitált, hogy éppen amikor bemész a boltba mi van nekik, úgyhogy ami van abból a valami újabb. Ha nem tudsz dönteni akkor googlezz rá hogy melyiken mi az ami el szokott romlani. pl.:nem bírja a párát vagy hamar tönkremegy a klaviatúra stb. Ha már van egy éves a gép minden ilyen fent van róla neten. Az alapján tudsz mérlegelni.
2020. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!! :)
2020. máj. 22. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!