Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Működik vagy ennyi neki ?...

Működik vagy ennyi neki ? Túláramvédő dugalj ledje nem világít , hetek óta . Ezáltal nem is véd vagy csak a led égett ki ?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudni,hogy az a led csak dísz,vagy van e szerepe.

Nekem is van Apc surge protector,az egyikben egy zöld led,power ok vagy nem tudom mi van ráírva.

Másikon ugyanez,csak ott van még egy zöld led talán a földelést figyeli pluszban.

Ha nem csak dísznek tették bele,akkor valószínű,hogy a varisztorok állapotát jelzi ki.

Lehet a tiéd kapott egy közeli villám csapást,azt kilőte benne a varisztorokat,vagy supressorokat.

Majd egyszer szétszedem az enyém azt megnézem,nem e valami humbuk csak ez a kütyü.

2020. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk az enyém túlfesz védős,nem túláram védős.

Túláram védősben csak egy rezetelhető bizti van,meg vagy led,vagy glim lámpa.

2020. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Villám ellen vettem , egy viharban anno a tv hálózatban maradt és kimúlt . Par dolog van elosztón , inkább kihúzom azokat ha elmegyek vagy beborulgat .
2020. máj. 26. 17:25
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Villám ellen túlfeszvédő van, ilyen hosszabbítók többféle típusán pedig többféle felirata, funkciója is lehet a LED-nek.

Ha megtetted azt, hogy a LED mellett van valami jelzés is, de "elfelejtetted" közölni, az különösen méltatlanná tesz bármi választ.

De számít a típus is.

2020. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem:


1 Led Surge protection

2 Led Ground Ok


Mindkettő világít.

2020. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

De a kérdésben még nem világított.

Egyébként ilyen jelző LED-ek soha nem égnek ki, mivel jelentéktelen terhelésnek vannak kitéve (most mellékes, amikor régebben kék LED-ek égtek ki, azok még gyengébb fajták voltak).

Meg mióta múltkor láttam olyan gyári leírást, hogy egyik típusnál világít a "villám" LED, az a jó, másiknál meg nem, az a jó, így már érdekes a helyzet.

2020. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne a logikus,ha nem világít a led,akkor nem is enged át magán semmit az elosztó.

Ezzel jelezvén,hogy cserés.

Ha lehet használni továbbra is,csak nincs visszajelzés az akár utalhat arra is,hogy a védelem elszállt,így normál elosztóként megy tovább.

Most nézegettem,olyan is van ahol zöld led, helyes üzem,piros led,hiba.

Ha semmi nem világít szintén hiba.

2020. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!