Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fali dugalj (konnektor)...

Fali dugalj (konnektor) beszerelési költségei (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a környékünkön megszaporodtak a betörlések, ennek megfelelően egy olcsóbb kamera felszerelése mellett döntöttünk. A kamerát olyan helyen szeretnénk rögzíteni (közel a plafonhoz), ahol az könnyen rálát, ellenben nehezen elérhető helyen van. A probléma viszont, hogy a közelben nincs fali konnektor, továbbá célszerű lenne ha a kamera mellé tudnánk a tápellátást biztosítani, ezért szeretnénk egy konnektort bekötettni szakemberrel.


Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy pontos árat ilyenkor nem lehet mondani (sok az alakító tényező), de egy körübelüli árat esetleg valaki tudna mondani, a beszerelési, munkálati illetve minden egyéb költség, körübelül mennyibe kerülne?


Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségetek!



2019. máj. 30. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A probléma viszont, hogy a közelben nincs fali konnektor, továbbá célszerű lenne ha a kamera mellé tudnánk a tápellátást biztosítani"

Vegyetek olyan kamerát, aminek az tápellátása megoldható az adatot szállító vezetéken keresztül (ha IP-kameráról van szó, ezt nevezik PoE-nak, Power Over Ethernetnek), így a kamera áramellátása megoldható távolról is, nem szükséges fali dugalj felszerelése.

2019. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, drágább a kamera, viszont jobb képet is fog adni, továbbá nem kell szenvedni a villanyszereléssel.
2019. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, ugyanakkor (bár ezt nem említettem, ezért elnézést) olyan IPKameráról beszélünk ami wifi-n keresztül küldni az adatokat, ennek megfelelően egyedül a tápellátás a probléma.
2019. máj. 30. 17:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Az biztos 5-10e Ft alatt manapság a szakemberek nem mennek házhoz,+szerelési anyagok,kábel,konnektor ajzat(ami a legkisebb tétel)...

Hol menne a kábel,falon kívül vagy belül-mert akkor vésni is kellene azután helyreállítani stb.

Van olyan konnektor aljzat amihez nem kell lyuk a falba csak felfogatják két csavarral,a kábel meg csak úgy lóg a legközelebbi konnektorig(pl.szekrény mögött ahol nem látszik.)Ez lenne a legolcsóbb és nem kell hozzá villanyszerelő csak egy olyan személy aki be tud kötni 2x2 szál vezetéket egy aljzatba és dugvillába.

2019. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem rossz irányba ülöd meg a lovat. Miről működik az a kamera 12 V-os dugasztáp, vagy mi?

Kihúzol egy vezetéket, amin csak 12 V halad (polaritásra ügyelni!) a legközelebbi konnektorig, oda dugod be az adaptert.

2019. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30e Ft körül plusz a festő olyan 50-70 ezer forintra számolj
2019. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok egy kicsit félre értitek (biztos én fogalmaztam bénán), tehát a próbléma amit szeretnék áthidalni az pont, hogy a konnektor közelségének a hiánya, illetve, hogy nem akarom hosszabítóval szinte az egész falat végig húzni. Tehát a falban legközeleb lévő fali kábelből kellene egy olyan kivezetés amibe utána az aljatot kapcsolom (az még nekem is megy szerintem. Ettől függetlenül köszönöm az öteleteket. (a külső nem fali aljzat jól hangzik, annak is utánanézek) :D
2019. máj. 30. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Fúrsz egy lyukat, amin a legközelebbi konnektorból kivezetsz a falon kívülre egy tyúkbelet, amit fali vezetéksínnel eltakarsz. A kívánt helyre egy falon kívüli kültéri dugaljat csavarozol fel. Ha nem akarsz dugaljból vezetéket vinni, akkor rákötsz az egyik dobozban a vezetékre. Ehhez nemigen kell szakembert hívni.
2019. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!