Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megkülönböztetni...

Hogyan tudok megkülönböztetni egy hibrid autót egy elektromos autótól?

Figyelt kérdés

Az elektromos autóknak zöld a rendszámuk. Viszont most láttam egy cikkben, ahol a hibrid autókról volt szó, hogy nekik is zöld a rendszámuk. Na most, ha az úton látok egy zöld rendszámú autót, honnan tudom hogy az hibrid vagy teljesen elektromos? Hogy lehet egyértelműen fölismerni a hibrid autókat, anélkül hogy rákérdeznék a tulajdonosánál?

Köszönöm!



2020. jún. 7. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kipufogócső?
2020. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
fel van tüntetve az autó karosszériáján, hogy hibrid általában de ha beinditod akkor van egy kis kipufogó szag az elektromos autóval ellentétben ami teljesen szagtalan
2020. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Zöld rendszámra jogosult:

" az összes tisztán elektromosan hajtott gépkocsi

(pl. Nissan LEAF, Tesla Model S, Tesla Model X, Tesla Model 3, Tesla Roadster, Citroën c-Zero, Peugeot iOn, Mitsubishi i-MIEV, Renault Zoe, Renault Fluance ZE, Volkswagen e-UP, Volkswagen e-Golf, Kia Soul EV, BMW i3 BEV),

a külső energiaforrásból feltölthető, tisztán elektromosan legalább 25 km megtételére képes plug-in hibrid

(pl. Toyota Prius PHV, Volkswagen GTE, Volkswagen Passat GTE, Mitsubishi Outlander PHEV, Audi A3 e-Tron, Opel Ampera, Chevrolet Volt, Volvo XC90 T8, BMW i8)

és a hatótávnövelő belsőégésű motorral felszerelt, de akkumulátorról elektromosan legalább 50 km megtételére képes elektromos autó

(BMW i3 REX)."

Ahogy az 1-es írta, leggyorsabban, legkönnyebben onnan, hogy van-e kipufogója. Szemből meg onnan, hogy nincs hűtőrácsa. De minden hibriden fel is van tüntetve hogy hybrid, a legtöbbnél még a hybrid fajtája is ( hogy plug in).

2020. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Á, köszönöm! Én ennyire nem értek az autókhoz, azt se tudom mi az a hűtőrács, a kipufogóját meg eszembe se jutott volna megnézni. Nincs még jogsim, csak most kezdtem el érdeklődni az autók iránt.
2020. jún. 7. 18:57
 5/12 anonim ***** válasza:
A hűtőrács az, ami a két lámpa között szokott lenni. Néha elektromos kocsira is tesznek, hogy egyesek "autószerűbbnek" lássák. Még az álkipufogót is el tudom képzelni.
2020. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Néha elektromos kocsira is tesznek, hogy egyesek "autószerűbbnek" lássák"

De azok csak tömör díszítő elemek, nincsenek rajta tényleges nyílások.

2020. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk gondoltam. Nem merik lehagyni... Ha nem rács, akkor feketére fényezik.
2020. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nahát, miket nem tanulok! :D Hűtőrács! Én eddig csak annyit tudtam az eutókról, hogy az egyik piros a másik sárga.. :D
2020. jún. 7. 19:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Ami alatta van, az meg a lökhárító :) Hány éves vagy? A nemed inkább nem kérdezem...
2020. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
24. De mint mondtam nincs jogsim, és soha nem érdekeltek az autók. Egy kezemen meg tudom számolni hány autónak a logoját ismerem föl, azokat is azért, mert a családomban volt valakinek. :D Lány vagyok egyébként. Azt se tudtam mi az a hibrid autó, de pont a rádióban reklámozták és gondoltam utánanézek. Addig azt se tudtam, hogy van olyan autó, ami mindkettővel megy, árammal is meg benzinnel. De köszönöm a sok segítséget, most már tisztábban látok. :)
2020. jún. 7. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!