Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha t home levagta a telefon...

Karirobi kérdése:

Ha t home levagta a telefon és a tv kábelt és otthagyta az udvaron, abba lehet valahogy, áram? Mert rövidebbre akartam vágni és olyan érzés volt mintha meg rázott volna. Fejemben és kezemben éreztem ilyen zsibbadás. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Ramertem műszerrel és egy pillanatra mintha 110 volt lett volna benne? Külön külön pedig 50. Mi lehetett ez?

2020. jún. 9. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van benne áram, vagyis feszültség, az az 50V kb. reális is.
2020. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van benne áram, pont kb 110 V, mert a telefon csörgéséhez ennyi kell (a régi telefonokban valódi csengő volt, azok miatt). Meghalni nem fogsz tőle, nem életveszélyes, de igen kellemetlen érzés.
2020. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor mégsem vagyok tök kasu. Mondjuk épp azon agyalok, hogy menjek-e orvoshoz? Te szakmabeli vagy mert azért megnyugtato amit írtál, hogy nem életveszélyes.?
2020. jún. 9. 20:58
 4/11 Szirty ***** válasza:

"Van benne áram, pont kb 110 V, mert a telefon csörgéséhez ennyi kell"


Ha épp akkor hívták nem? :)

2020. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor volt 110 mikor a két vezetékhez hozzaerintettem a műszer két vezetékét

De miért volt két vezeték befelé? Két fekete színű

2020. jún. 9. 21:12
 6/11 anonim ***** válasza:
A telefonkábel két rézvezeték (egy érpár). Elvileg tényleg csak akkor van rajta 110 V ha épp csörög, de fene tudja mi van a túlvégén. Lehet az ADSL más, ami folyamatosan nagy feszültségen tartja, nem tudom az milyen.
2020. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
biztos, hogy a telefonvezetéket vágták le? :D
2020. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Analóg vonalon van kb. 50 V DC vonali feszültség, ami elég jelentéktelen a téma szempontjából, ráadásul az is általános (ezen az oldalon is), hogy laikusok nem érzik a fogalmi különbséget:

- AC ráz.

- DC üt, csíp, rosszabb esetben beléd rúg, mint egy ló.

Ami ráz, a csengetőfeszültség, az már elég "zavaró" tud lenni egy ember lelkivilágára, de az sem öl le.

De mivel kicsi az esély, hogy pont akkor hívott volna valaki, ez elég valószínűtlen.

Amit nehezen tudok néha megérteni, hogy jelentkeznek itt is időnként viccnek tűnő esetek (legalábbis, amit leír, hogy mit fogott meg), amitől a kérdező rögtön lezsibbad mindenhol és főleg a fejében is meg a kezében is és halálfélelem is úrrá lesz rajta rögtön.

Ehhez képest én kaptam már el "érdekesebb" dolgokat, ilyen tünetek nélkül.

Volt itt már olyan is, amiről nekem az jött le, hogy ott nem is lehetett semmi, legfeljebb a könyökét ütötte be az asztal sarkába és az idegzsibbadás kényszerítette rögtön a Gyakori Oldalak meglátogatására.

2020. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor az, hogy melegsegerzes öntött el, lezsibbadt a fejem, kezem az csak kepzelodes volt? Nem vagyok paras ilyen szinten, tudom mit éreztem. Még élek halistennek 😀
2020. jún. 10. 18:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy kérdés még akkor ami feszültség vana vezetékben az egyenáram? Vagy ezt nem így kell nézni,mert nincs aramerossege?
2020. jún. 10. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!