Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Xiamo Mi hőmérséklet és...

Xiamo Mi hőmérséklet és páratartalom mérőn az E2 hibakód mit jelent?

Figyelt kérdés

Elég nyirkos környezetben volt szegényke, és gyanítom, hogy tönkrement, mert víz csapódhatott ki benne. De jó lenne egy táblázat a hibakódokról!


Erről a kütyüről van szó:


[link]


2020. jún. 12. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki az elemet, tedd száraz, meleg helyre és fél óra múlva tegyél bele új elemet!
2020. jún. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kösz a tippet, de ezen már túl vagyok. Kiszárítottam teljesen, kapott új elemet, de nem indul el. Ezt a hibakódot írja ki: "E2", és nem mér semmit.


Szétszereltem, és arra jutottam, hogy a belsejébe nem mehetett víz, mert elég jól le van zárva. egy kis rés van az alján, ahova magát a szenzort tették, és gumival le van választva az IC-ről ez a kis szenzor is. Csak ez mehetett tönkre benne, amit az is alátámaszt, hogy zönldes színá lerakódás (rozsda??) volt rajta, mint amilyen az elemeken szokott megjelenni sok idő után. Ezt letakarítottam róla, de így is E2 -t ír ki. Az IC része működik, mert pl. a bluetooth gombjára reagál (elkezdi villogtatni a bluetooth ikont), de az E2 hibakód marad sajnos. Egy LT1847 feliratú kis szalagkábellel csatlakozik a szenzor az IC-hez, amiben 5 ér fut. A szenzor típusát nem tudnám megmondani, nagyon mütyür, pedig valószínűleg ezt kellene csak kicserélni, és megint működne...


Jó kis szerkezet volt, de félek, hogy működni már nem fog szegény. :(

2020. jún. 12. 14:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi home mit ír?
2020. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as: hogy érted? A xiaomi support? Nekik nem írtam még.


Vagy valami központi izére gondolsz, ami ezeket az okos szenzorokat vezérli, adatokat gyűjt róluk? Olyanom nincs, nem azzal használtam, mert ez a kis okos mérő cucc bluetooth-on broadcast-olja a mért hőmérsékletet, páratartalmat és időnként az elem töltöttségi szintjét is, és ezeket központi mérő cucc nélkül is lehet olvasni, csak egy bluetooth USB eszköz kell hozzá, és egy kis programocska, ami dekódolja a xiaomi protokollját (github-on fent van).

2020. jún. 12. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, a mi home applikáció
2020. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben kipróbáltam, hogy bluetooth-on ilyenkor mit lehet kiolvasni belőle, és azt kiabálja, hogy 111 C a hőmérséklet, és 99,9% a relatív páratartalom. Szóval elméletileg működik a masina, még a bluetooth is, csak az adatok nem használhatóak, amiket mér.
2020. jún. 12. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Amkor újra kell kalibrálni a szenzort
2020. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha feltételezzük, hogy a szenzor része még működőképes, akkor is kérdés, hogy hogyan kell az újrakalibrálásra rávenni az IC-t? Nem hiszem, hogy a Xiaomi ezt feltenné a netre.
2020. jún. 12. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!