Szénkefék szerepe?

Figyelt kérdés

"A csúszógyűrűket az indítás idejére szénkefékkel az indító ellenállással kötik össze."

Rendben de a szénkefék feladata a forgórészbe eljuttatni az áramot,de ha csak az "inditás idejére" érintkezik akkor utánna honnan kap áramot a forgó rész?



2020. jún. 23. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Átlag motornál CSAK az indukció útján. Mint indításkor, tehát ez: 'a szénkefék feladata a forgórészbe eljuttatni az áramot' se m helyes. A szénkeféken át a rövidzárat kapja meg.

De az aszinkron morgót az a tankönyvek többször az indukció szabályzóval kezdik, szóval ez nem kéne, hogy újság legyen.

2020. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"utánna honnan kap áramot a forgó rész"

indítás idején sem kap sehonnan áramot külső forrásból!

a forgórészben indukálódott feszültség hatására átfolyó áramot kötik rá ellenállásra.

amikor a motor szépen lassan rúgásmentesen elindul akkor ezt az ellenálást kiiktatják.

2020. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem tudom amúgy, hol foglalkozol te ilyen csúszógyűrős aszinkron motorokkal, mivel nem házi kategória és az iparban is már elavultnak számít, az elektronikus szabályzások elterjedése miatt.

A csúszógyűrűkön ugyanis nem kap semmi betápot, hanem az csak az indulóáram és nyomaték korlátozásában játszik szerepe.

Nem véletlen, hogy komolyabb teljesítményű motorok vannak / voltak ellátva ilyen technikával, amit még csillagban sem lehetett direktben hálózatra kapcsolni, meg persze nem mindegy a hajtott gépezet, amit kíméletesen kell mondjuk indítani.

Ezért az indítás idejére beiktatják az ellenállásokat, az fog korlátozni, de később már nincs rá szükség és végül a motor rövdrezárt forgórészű aszinkron motorként működik tovább.

De ma már vannak helyette motorszabályzó elektronikák is, persze a réginek is lehet még előnye, vagy drága lenne lecserélni stb.

2020. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis játszik szerepet.
2020. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
No, hát nem véletlenül írtam, hogy átlag motornál, mert vannak azért esetek, amikor a csúszógyűrűn át is kap külső betáplálást az aszinkron motor.
2020. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

biztos körhintát épít!

azokon szokott ilyen moci lenni, meg sósvizes teknyő :DD

2020. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az is jó, de a tankönyvekben szódás víz volt. :)
2020. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a körhintás c. szerinted tudja mi a küönbség a kettő között? :DDDD
2020. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látsz ebben:

Az is jó, de a tankönyvekben szódás víz volt. :)

körhintás szót? No, és ha idáig eljutottunk, tankönyv szót látsz-e? Akkor már talán sejted, miről írtam...

2020. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem épitek semmit csak egy tanuló vagyok aki még nem látott villany motort belülről.
2020. jún. 27. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!