Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Le tudja tiltani a telekom a...

Le tudja tiltani a telekom a készülékeket?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha mondjuk nem fizetném a készüléket?telefont és a mobiltelefon után utána néztem és elvileg azt letudják tiltani. Érdekelne, hogy a többi készülékkel mi a helyzet? Pl. laptop, TV, Drón, akár fej-fülhallgatókat.

Ha igen akkor ezek után mi az eljárás? Börtön járhat-e érte?

Azt is olvastam, hogy kijönnek és elviszik a készüléket- ez is igaz?

Igen ez egy eléggé komplex és spontán kérdés de a barátomat szóba hozta ezt a dolgot és azt állítja, hogy akár börtön is járhat.


2020. júl. 20. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nem illik szórakozni a szolgáltatóval, mert ráfaraghatsz elég komolyan - talán tényleg börtön is járhat érte.

Amikor megvásárolsz egy terméket (ahogy ma a fiatalok mondják: kihozod - huhh rosszul vagyok ettől a kifejezéstől :D ) akkor aláírsz néhány papírost - általában olvasás nélkül. Ebben le vannak írva a feltételek, de hát ki olvassa?

Nem hülye ám a szolgáltató sem hogy csak úgy bemondásra, hitelvizsgálat nélkül odaadja a drága terméket neked!

ha nem fizetsz akkor 1x-2x felszólítanak. A második vagy harmadik felszólítás már fizetős. Ha nem reagálsz rá akkor szépen átadják a kintlevőséget egy követeléskezelő cégnek.

Innentől kezdve már nem a szolgáltatóval vagy szerződésben! Ők megkapták a pénzüket a követeléskezelőtől, részükről a dolog lezárva.


Nade a követeléskezelő cég nem fogja annyiban hagyni a dolgot....

először általában jófejek és nem sokkal többet kérnek mint amennyi a tartozás. Aztán már jönnek rá ilyen-olyan költségek, ügvédi munkadíj és a többi, úgyhogy marha gyorsan el lehet jutni egy 200ezres drón esetében a fél millás tartozásig. Ha nem fizetsz akkor inkasszó, lefoglalás, stb.

volt kollégámnak egy 20ezer forintos tartozás miatt jelzálogot jegyeztettek be a lakására :D (Ami miatt a bankja kiakadt, úgyhogy kapta a levelet, hogy a lakáshitelt 8 napon belül tessék visszafizetni egy összegben)

Szóval ebben a történetben egyetlen egy ember van aki keményen mélytorokra tudja venni a brét: igen, te! :D

ha nem tudsz fizetni akkor napi X forintot le lehet ülni böriben.

2020. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A saját kezűleg aláírt szerződésben a kötbér címszónál keresd az ide vonatkozó tudnivalókat.
2020. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Elsőnek is leszögezném, hogy csak érdekelt a dolog és semmi ilyesmit nem tervezek tenni :D


1-es és mi van ha mondjuk az illetőnek nincsen a nevén semmi? Se ház se semmi, nincs mondjuk bejelentett munkahelye. Ekkor akár tényleg börtön is járhat? A környéken mostanába sokan ezzel szórakoznak, hogy "kihozzák" és nem fizetik a készüléket. :D Bocsi

2020. júl. 21. 00:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohh és még arra a kérdésre nem kaptam választ, hogy tudnak e tiltani készüléket? ((laptop, drón fülhallgató.
2020. júl. 21. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!