Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Xiaomi my...

Mi a véleményetek a Xiaomi my band 5 okosóráról?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet, valamelyikőtöknek van? Milyen okosórát ajánlotok? 20.000ft-om van rá.

2020. júl. 23. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tipikusan a gagyi kínai műanyag szemét kategória. Nekem Bip-em volt, abban van legalább GPS, de az is az volt.


Mire kell az okosóra, mire szeretnéd használni? Inkább sport vagy hétköznapi használat?

2020. júl. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az karkoto nem ira! nezd meg a Xiaomi amazfimmt bip-et
2020. júl. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2:

1.-es vagyok. A karkötő lényegében kijelző formát jelent, a bandnek is van kijelzője, ami mutatja az időt, tehát igazából az is óra. Egyébként mindkettő hulladék, csak a bip többet akar. Viszont a pulzusmérője mindkettőnek nevetséges, a Bipnél a GPS is. Egy dologra jó a Bip, a különféle watchface-ekkel majomkodni, plusz verni a mellet, hogy hány napig bírja töltés nélkül. Ja, csak közben minden funkciója megbízhatatlan, sport trackelésre meg a gyakorlatban teljesen alkalmatlan.

2020. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
szeretném használni sporthoz.
2020. júl. 24. 09:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen sporthoz? Azzal tisztában vagy, hogy nincsen benne GPS?
2020. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi band 4 el tökéletesen meg voltam elégedve, más régi mellkaspántos óráimmal összevetve +-5 volt a pulzusmérés pontossága, + az ujjammal a nyakamon stopperrel a kezemben is...

Gps teljesen felesleges szerintem, max ha facebookon akarsz menőzni milyen mintát futottál...

Kcalt semmilyen óra nem méri pontosan, minden csak egy becsült adatot ad...

Vannak benne hasznos funkciók, pl ez a PAI engem megvett, nekem nagyon tetszik, bár nem nagy újdonság...

Jelenleg az összes okoskarkötő telefonos alkalmazását szidják google play áruházban... mpst jönnek ki az új szériák minden neves gyártónál, így ahogy lenni szokott most pachekkel elrontottak mindent ami eddig működött :D pár hét aztán javítgatják...

Én most most nem vennék, várnék vele 1 -2hónapot...

De ha veszel, nyugodtan vedd a band 5-szerintem nem okozhat csalódást.

2020. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6:

"Gps teljesen felesleges szerintem, max ha facebookon akarsz menőzni milyen mintát futottál..."


Mondjuk nem árt ám tudni, hogy mennyit futottál, a lépésszám alapján becslés nagyon félremehet. Ráadásul jobb órák rendszereiben rengeteg elemzés van, amely alapján nyomon kísérheted a fejlődésedet, ez azonban viszonylag megbízható táv, tempó mérés hiányában nem fog menni.


Másrészt rengeteg dologra jó, ha van GPS tracked, visszanézheted mikor merre futottál, megnézheted adott szakaszokon vagy mondjuk Strava szegmenseken mennyit fejlődtél.


Szvsz szabadtéri sportolásnál öntökönlövés, ha GPS nélküli eszközzel mérsz.


Ami neked +-5, az másnak lehet teljesen használhatatlan pulzus, mert az optikai mérök pontossága nagyon eltér emberenként. Ennek meg igencsak silány szenzora van, ahogy a Bipnek is, szóval jó eséllyel másnak meg használhatatlan lesz.


"Jelenleg az összes okoskarkötő telefonos alkalmazását szidják google play áruházban..."


Ellenben a Huami appok tényleg hírhedten rosszak, érdemes 3rd party appot használni, pl. Notify&Fitness-t, és a firmware frissítésekkel is vigyázni kell, gyakran kiadnak bugos update-eket.

2020. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem ora csak karkoto
2020. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valahogy én tudtam futni már 2000ben is, mikor még se telefon, se óra nem volt, mégis tudtam gps nélkül is, mikor mennyit futottam és hol... :D

Borzalom, hogy ma már gps nélkül nem tudjátok :D

2020. aug. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

Képzeld, én is futottam még okoskarkötő nélkül is, sőt barmiféle pulzusmérő vagy óra nélkül is, jóval 2000 előtt is. De ha már a karomra kötök a mai modern tehnika mellett valamit, akkor nem azon spórolok, hogy ne legyen benne GPS, mert minek. Ennyi erővel maga a fitness karkötő minek.

2020. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!