Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan fényképezőap...

Ajánlanátok olyan fényképezőappot, amiben van olyan funkció, hogy a csillagok útvonalát rögzíti?

Figyelt kérdés

Nem gyorsított videót, hanem egy, hosszú záridejű (?) képet készít, vagy pl. mint az autók fénycsíkját.

Más funkció igazából nem kell, csak erre lenne szükségem, mivel a telefonom gyári fényképezőjében nincs ilyen mód.

Köszönöm a válaszokat! 🙏🙂



2020. aug. 24. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Egy belépő DSLR-t vegyél, APS-C méretű érzékelőbel minimum. Azok már tudják a bulb módot és elég nagy az érzékelőjük hogy ne legyen annyira zajos a kép mint egy bridge, vagy kompakt gép a pici érzékelőjével.

plusz egy fényerős obi sem árt (f2.8-f4)

kell egy stabil állvány

és egy távkioldó.


Mondjuk így is zajos lesz, mert ahogy melegszik az érzékelő az exponálás során egyre zajosabb lesz... ezért szokták hűteni a gépet.

az obit meg fűteni kell, mert éjszaka bepárásodik és azért nem lesz jó a kép.

nem eccerű az asztrofozósok élete... biztos bele akarsz vágni? :D

2020. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem eléggé feltűnően írtam, de okostelefonról van szó, ahhoz keresek valamit, valószínűleg csak applikációval lehet megoldani.

:)

2020. aug. 24. 11:47
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

"fényképezőappot"

fényképezőgépet olvastam :D

mert fel sem merült hogy telefonnal akar valaki asztrofotózni.


milyen telefon? droid?

2020. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen.

Samsung Galaxy A5

De a lényeg, hogy nincs ilyen beállítás a saját, "gyári" fényképezőben.

2020. aug. 24. 12:02
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Bár nekem Mate 20 Pro-m van.

Ebben van a kamerán belül "PRO" mód, ahol 1/4000 és 30s között állítható a záridő.


Bár a csillagok követése ennél jóval hosszabb záridőt követel.


Mondjuk pont a Huawei-en van olyan mód, hogy "fénnyel festés" és azon belül "csillag vonalak" ami pont erre van kitalálva, bár még nem próbáltam ki.

2020. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, mivel nekem nincsen fénnyel festés és/vagy csillag vonalak módom, ezért keresek alkalmazás formájában ilyen lehetőséget.
2020. aug. 24. 12:16
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Próbáld ki valamelyiket.

[link]

2020. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült?
2020. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem :(
2020. nov. 10. 15:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mobilos kamera nem erre való.
2021. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!