Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HGLI és hasonló 250W körüli...

Sokpixel kérdése:

HGLI és hasonló 250W körüli izzókhoz vannak fenn világítótestek F40-42p foglalattal. Találtam E40 foglalatba tekerhető 100W led fényforrást. Az F40 vs E40 csereszabatos? "A gyenge láncszem, hogy addott a lámpatest"

Figyelt kérdés

#HgLi #F40-42p #Csarnok viágítás
2020. szept. 1. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Több helyen is megnéztem, például:


[link]

[link]


Mindegyik E40-es menetet emleget, F40 sehol nem szerepel. Az a baj, hogy csak képet találni róla, abból meg a mérete nem állapítható meg. Egyes helyeken 3/8’’ méret szerepel, de az 9,525 mm, ez pedig biztos nem a belevaló lámpa menetére utal, talán a felfüggesztésre szolgáló menet mérete lehet. Ha meg angolul keresel rá, nem is talál olyat, hogy F40-42P foglalat. Sajnos én csak ennyire jutottam.

2020. szept. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gyártó saját kódjai szerintem, mint például:

[link]

Foglalat F14-301 műa.

Foglalat F27-161P porcelán

Foglalat F27-246 AL porcelán

Foglalat F27-252P porcelán

Foglalat F27-301 műa.

Foglalat F27-303 műa.

Foglalat F40-242P porcelán

Hogy pontosan mit ért alatta, gyári adatlapból lehetne megtudni.

E helyett F jelzés láthatóan csak a gyártó önkényessége.

Példa kedvéért egy oldal:

[link]

Itt is vannak mindenféle adatok, de legalább vannak.

"A gyenge láncszem, hogy addott a lámpatest"

Nem tudom, mit értesz ezalatt, de a LED-lámpák jó szellőzést igényelnek, túlmelegedés az ellenségük, illetve rövidíti az életét.

Foglalat önmagában nem probléma, mivel az izzólámpák nagyobb áramát és hőjét is elviseli.

2020. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Illetve önkényesen simán elképzelhető:

F = Foglalat.

2020. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

"a LED-lámpák jó szellőzést igényelnek, túlmelegedés az ellenségük"


E40-es foglalatot jellemzően nagyobb teljesítményű lámpatestekbe raknak (250W, 500W, 1000W).

A LED-lámpák szellőzése így nem hiszem hogy probléma lenne.

2020. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!