Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet ellenőrizni multime...

Hogy lehet ellenőrizni multimeter nélkül, hogy a lakás lé van-e földelve? Pl. fázisceruza elég hozzá?

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 17:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"#6, tán utána kéne nézned, mi is a a nullázás. :)"

Aha, értelek.

Az áramszolgáltatói hálózatnál is más a nullázás, meg a fogyasztónál is.

A lakásban konkrétan azt jelenti, hogy 2 szál vezetékkel mész a konnektorba és ott a védőérintkezőre hidalod az üzemi nullát.

Na ez konkrétan nem megengedett ha mai előírások szerint létesíted.

Ez amiatt tilos, mert a védett testen feszültségemelkedés keletkezik az üzemi áram hatására. Amit konkrétan el szeretnénk kerülni. Erre vezették be, hogy 16mm-es alu (10-es réz) keresztmetszet alatt külön kell választani a védővezetőt, külön az üzemi nullát, és ezt követően tilos az egyesítése.


Kötelező olvasmány:

[link]

2020. szept. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

"A lakásban konkrétan azt jelenti, hogy 2 szál vezetékkel mész a konnektorba és ott a védőérintkezőre hidalod az üzemi nullát."

Ismétlés: tán utána kéne nézned, mi is a nullázás

Konkrétan. :)

Általad írottak ugyanis egyrészt nem a nullázás lényege, másrészt meg 60 éve lakásokban nem megengedett kivitelezése a nullázásnak. De ha hitelt érdemlően igazolod, hogy aktív korszakodat 1965-re befejezted, és azóta egy szót nem hallottál és olvastál a hibavédelemről, akkor a kijelentésed legalább érthető, még ha nem is lesz helyes.

2020. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
46%

11:

Félelmetes hülyeségeket hordasz össze, te belföldi vagy egyáltalán, vagy külhoni magyar?

Most elkezdhetnék még átadni bizonyos információkat, de már megint ott tartunk, hogy alattomosan és méltatlanul / jogtalanul minősítik le a válaszaim.

Ez pedig nem ösztönöz engem semmi jóra.

2020. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Általad írottak ugyanis egyrészt nem a nullázás lényege,"

A kérdező erre utalt.

" másrészt meg 60 éve lakásokban nem megengedett kivitelezése a nullázásnak."

Én mást írtam?

"egy szót nem hallottál és olvastál a hibavédelemről,"

Egy példát idézz rá, légy olyan kedves, abból amit írtam.

2020. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Onnan kezdve vannak bajaid, hogy ezt írod:

"Háztartási fogyasztók esetében a nullázás nem értelmezhető, hiszen védővezetős érintésvéselmet kell kialakítani."

Amivel csak az a baj, hogy a nullázás védővezetős érintésvédelem.

Itt van egy jó definíció, a válaszok között, a #4-es:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


"Az áramszolgáltatói hálózatnál is más a nullázás, meg a fogyasztónál is."

Ezt értelmezted abból, amit írtam, hogy:

Az áramszolgáltatói részen a nullázás nem jelent más, mint a feltételek teljesítését, és az állandó ellenőrzést. A nullázás konkrét fizikai megvalósulása (a nem-nullázáshoz képest) az a földeléshez csatlakozó védővezetők hozzákötése a nullavezetőhöz (is).

Hát, ez elég baj. :D Megpróbálom más szavakkal ugyanazt. :D Dehogy más a nullázás itt meg ott. Más követelményeknek kell teljesülnie itt meg ott ahhoz, hogy az az egy nullázás jól legyen alkalmazható.


"A kérdező erre utalt."

Hol? Egy kétmondatos kérdést látok tőle.


"Egy példát idézz rá, légy olyan kedves, abból amit írtam."

Miből? Írtam egy feltételes mondatot. Nem tudod, mi az a feltételes mondat?

2020. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
47%

"A lakásban konkrétan azt jelenti, hogy 2 szál vezetékkel mész a konnektorba és ott a védőérintkezőre hidalod az üzemi nullát."

Még ekkora marhaságot. Láttál te már normálisan nullázott társasházi lakásokat?

Szánalmas, akinek csak annyira telik, hogy leminősítsen másokat, közben nincs is igaza.

2020. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!