Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valami adat arra, hogy a...

Van valami adat arra, hogy a különböző típusú ledekből készült ledszalagok mennyit fogyasztanak?

Figyelt kérdés

egyedül azt az adatot látom, hogy az 5050-es LEDekből készült 5 m-es szalag 5A, és a többire is ezt olvasom, de én mértem 3528-as LED-es szalagot, és annál az 5m kb 1,6 A.


van valami táblázat esetleg, ahol meg tudom nézni, az egyes ledtípusoknak mennyi a tényleges fogyasztása? ez a 0,2W/ led nem igazán fedi a valóságot minden esetben.


pl:

[link]



2020. okt. 8. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Egységes nincs. Meglehet saccolni, de ez rengeteget függ mindentől. Vannak jobb illetve rosszabb fogyasztásuak.
2020. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tippelni lehet, de az nem lesz pontos
2020. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oké köszi, de valami sorrend akkor csak a mérete alpján lehet saccra? ha nem is pontos, de legalább egymáshoz viszonyítva?
2020. okt. 9. 12:20
 4/5 anonim válasza:

Igen, van, nemtom, hogy mit írt ez az előző két majom. Átlagosan (szóval nem mind) egy ledszalag 12W/m fogyasztással dolgozik, ezzel kitudod számolni, hogy mondjuk egy 10m-es szakasz 120W. Kiszámolni pedig úgy tudod, hogy mennyi a fogyasztása, hogy (ha tudod, hogy átlagosan mennyi időt működik)

kW×h, azaz 120W esetében 0,12×0,5 (h az óra jele, azaz 60 perc, ebből következik, hogy 0,5 az fél óra) és ebből megkapod, hogy 0,06kWh a fogyasztás

2022. ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Meg, a villanyszerelők is ennek hála tudják kiszámolni, hogy mekkora trafo kell a ledszalaghoz, nem "saccolgatnal"
2022. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!