Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Akik nagyon sokat neteztek,...

Akik nagyon sokat neteztek, kb hány GB-ot használtok el egy hónapban?

Figyelt kérdés
Több mint 1 éve korlátlan mobilnetem van, ami 12 ezer forintba kerül. Ismerőseim szerint ez nagyon sok csak netért (ők tévével és telefonnal fizetnek ennyit), ezért gondolkozok azon, hogy váltsak korlátozottra, de fogalmam sincs, hogy vajon hány giga lenne elég. Tapasztalatok?

2020. szept. 8. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1) mobilinternetet és a vezetékes internetet (tv-vel, telefonnal) összevetni szerintem értelmetlen. Más technológia, más költségek, más árazás és más sebesség. Kb mintha összehasonlítanád a repülőt a helikopterrel.


2) hogy más mennyit használ el, az nem releváns. nem mindegy, hogy a "sok internetezés" az hírek olvasását jelenti vagy épp folyamatos HD youtube videók megtekintését


3) javaslom a saját forgalmad megtekintését. ha a szolgáltató felületén belépsz (valami ügyfélkapu féleség, mindenhol másképp hívják) akkor láthatod a saját statisztikádat, de amúgy a telefonod is naplózza valószínűleg, (mobiladatoknál pl az android megmutatja) tehát az reálisabb képet adhat a felhasználásról. Az alapján eldöntheted mennyire van szükséged.


amúgy a tapasztalat azt mutatja, hogy 100GB-ot normál használat mellett nem lehet túllépni. (normál használat = kliensként videók nézése, online tv nézés, néha live stream közvetítése, viber videóhívás, stb...)

de mint mondtam: van akinek a 2GB is elég egy hónapban, és van akinek a 10 is kevés, mert a játékokat is mobilnetről frissíti.

2020. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2TB/hónap.
2020. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van vezetékes (optikai) és mobilinternet is. Vezetékesen kb. a 2-300 Gb simán elmegy, de volt olyan hónap, amikor 500 Gb fölé mentem (tájékoztató jelleggel méri a szolgáltató, onnan tudom mennyit használok, de korlátlan). Ennek a havidíja 4000 Ft.

Ez mellett van mobilinternetem is. Ezen 20 Gb-os csomagot vettem (ami 3200 Ft/hó, mivel összevont csomagom van, egyébként drágább lenne). A múlt hónapban 12 Gb-ot használtam le belőle, de ez csak másodlagos internetnek kell, otthon kizárólag a vezetékest használom.

Tehát így 7200 Ft havonta a két szolgáltatás együtt.


Nekem ha a 20 Gb-os mobilinternet lenne a fő internetem (azaz otthonról is ezt kellene használnom), az kb. semmire nem lenne elég. Arról nem beszélve, hogy az optikai interneten WiFi-ről kb. 450 Mbit/s-ot mérek, a mobilinternet pedig ha 100 Mbit/s-al megy, az már jónak számít, és ez a sebesség csak a torony közvetlen közelében érhető el. Átlag 30-50 Mbit/s között szokott lenni 2-3-mas térerő mellet a toronytól messzebb.


Természetesen ha nincs más megoldás (azaz nem tudsz vezetékes internetet bekötni), és mindenképp fontos szempont a mobilitás, akkor érdemes korlátlan mobilinternetre előfizetni.


A 7200 Ft viszont olcsóbb, mint a 12.000 Ft, és bárhonnan, bármikor fel tudok menni a világhálóra. A nagy fájlokat természetesen az otthoni internetről töltöm le, de a 20 Gb-ba a böngészésen és a Facebookozáson felül már belefér egy kis YouTubeozás is. Kiegészítő mobilinternetnek nekem tökéletes a 20 Gb. :)

Nézz utána a nálad elérhető szolgáltatóknak, lehet te is jobban járnál egy hasonló összevont csomaggal, mint amit én is használok.

2020. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Korlátlan, flottás mobilnetek 5ezer körül indulnak, - érdemes lehet váltani a 12ezerről. (a legtöbb a Telenor hálózatát használja)

[link]


Alig torrentezek (havi 1db), a darkweb-en sem voltam még, de általában cikkeket és dokumentumokat olvasok, illetve heti rendszerességgel nézek videósokat/filmeket/sorozatokat (480p-ben), meg néha ismerősök kérik, hogy keressek nekik dolgokat, amit ők nem találnak.

Rendszerint 100GB alatt maradok havonta.


Megj.:

Júniusban egy ismerős megkért, hogy egy ~16 órás Twitch stream-et töltsek le neki 1080p-ben - 60GB lett.

2020. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Telekomnál most fog indulni egy új csomag.


Havi 7990 Ft ért korlátlan net.


Itt írnak erről:


[link]

2020. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!