Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van mondjuk egy 2400mAh-s...

Ha van mondjuk egy 2400mAh-s ceruza akku, akkor, ha van egy töltő ami a töltöttséget is kiírja százalékosan, az a 2400mAh-hoz képest írja, vagy az aktuálisan elérhető maxhoz képest írja (ami öregedés miatt lehet mondjuk 2000mAh)?

Figyelt kérdés
2020. okt. 26. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogja a töltő tudni , hogy mekkorára tervezték. A százalékot a feszültségből fogja megállapítani. Ha az pedig a romlás miatt a maximálisat eléri legyen az 200mah akkor is 100% fog írni.


Egyébként a romlás főleg a töltésnél megy végbe és hát mivel nem tölt az ember általában ceruza akkumulátort évente egyszer vagy, ha nagyon kell havi egyszer így nem valószínű, hogy az a következő 30 évben is akár 400mah-t veszíteni az eredeti 2400ból.

2020. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a biciklilámpás ceruzaakkuimat hetente-kéthetente töltöttem, mikor még nem otthonról dolgoztam, szóval simán lehet gyakoribb. Fényképező ismerősöm, míg ceruzaakkus gépe volt, nagyon sokat töltötte az akkukat.


Kérdező, mikorra ennyit veszít a kapacitásából az akku, már úgysem lesz megbízható a töltésvisszajelzés. Szóval nem a maradék kapacitás százaléka lesz, hanem inkább egy random szám.

2020. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
milyen töültő ez? mit ír a leírása? ott meg szokták adni az ilyen adatokat
2020. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, nem az enyém, LIDL tronics asszem.. a lényeg, mondtam az illetőnek, hogy oké, hogy 100%-ot ír ki, de két ugyanolyan, de eltérő ideig használt akkunál nem biztos, hogy ugyanazt jelenti a 100% tudtommal, de mondtam neki, hogy rákérdezek.
2020. okt. 26. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy normális töltő nem százakékot, hanem milliamperórát ír ki. Aztán az ember abból tudja hogy hány százalékos.
2020. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!