Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A C-s kimegszakító ,hogy...

A C-s kimegszakító ,hogy késleltet? Ha van egy max 20Amperes hegesztőgépem és egy 10Amperos C-és kismegszakító mennyi idő után vágja le ?Valamint miután visszakapcsolom tudom azonnal folytatni a munkát vele?

Figyelt kérdés

2020. nov. 3. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A B-C-D csak annyit jelent, hogy hol megy le azonnal. C-nél kb 50-60 Ampernél, tehát valameddig engedni fogja, attól függően, hogy mennyi ideig veszi fel a 20 Ampert. Ha folyamatosan, akkor talán 5-10 percig engedi.
2020. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ohh értem köszi!Inverteres a hegesztőgép,az lehet h nem vesz fel mindig ekkora áramot?És miután levágja utánna azzonal visszatudom kapcsolni és újra 5-10 percig használni?
2020. nov. 3. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy számolj, hogy kb min. 24V-on lesz az általad betekert amper, mondjuk 2,5mm elektródával olyan max 110A, 3,2-essel talán 150A. Így kapsz egy teljesítményt (ami a kettő szorzata, rendre bő 2640W és bő 3600W). Mivel a hatásfok valahol 0,8 körül rossz esetben is reális, 1,25-ös szorzóval jó ráhagyással vihetjük primer oldalra a "kézben leadott" teljesítményt, szóval 3300W és 4500W a sacc. 230V-al osztva <20A a nagyobbik, a másik meg <15A. Hozzá kell tenni, hogy általában ennél kisebb áramerősséggel fogsz hegeszteni ezekkel az elektródaméretekkel, a fenti adatok inkább vastag anyag sarokvarrataira gondolva lettek kiválaszva (jó, a 150A nem, ott már hasaztam egy átlag kínai bóvli invertert, amit koppra tekersz, mégse jön belőle 150-nél több).
2020. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ó, és ne felejtsem má' el: azért nem full állandó terhelés ez, villog az a csendes ív is rendesen, tehát tényleg kicsit kéznyomosat csapunk a hasra ezekkel a számokkal is.
2020. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És utánna vissza tudom kapcsolni vagy kell egy kisidő míg lehűl bimetal a kismegszakítóban?
2020. nov. 3. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!