Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Xiaomi Mi Band 5 mennyire...

Xiaomi Mi Band 5 mennyire méri pontosan az aktivitást? Xiaomi Redmi Note 8T-vel kompatibilis?

Figyelt kérdés

Arra szeretném használni az órát, hogy edzés közben kiszámolja mennyi kalóriát égetek. Nagyjából 15, nagyon max 20 ezret adnék egy okosóráért, mert tényleg csak ez a funkciója érdekel. Ebben az árkategóriában, úgy láttam, hogy ez a legjobb választás. Viszont ami negatív értékelés érkezett róla, az mind arról szólt, hogy nem valami jó pl az automatikus tevékenység felismerő (bár én tervezem beállítani az edzséformát) valamint, hogy nem valami pontos. Mennyire mérné félre az edzést egy iylen óra? Ettől függetelnül érdemes lenne mmegvenni?

Valamit attól tartok, hogy Bluetooth 5.0 BLE-vel csatlakozik, nekem pedig Redmi Note 8T telefonom van és sehol nem találtam a neten, hogy képes-e csatlakozi az órához mert ha nem akkor tulajdonképpen a kérdés is lényegtelen.



2020. nov. 19. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy ami adat az óra rendelkezésére áll (pulzus, gyorsulás, beállított testsúly, nem, kor, magasság), abból nem lehet nagyon pontosan megbecsülni. Valamennyire lehet, de egyszerűen nem áll rendelkezésre elég adat a mozgásról. Az a technológia, amivel ezt tényleg percízen lehet mérni, sokkal drágább (a ki-belélegzett levegő oxigén- és széndioxidtartalmát kell hozzá elemezni). Bizonyos esetekben van lehetőség pontosabb mérésre. Ha fitneszgépen edzel, akkor maga a gép tudja mérni viszonylag pontosan, hogy őrajta mennyi munkát végeztél, és ebből elég jól lehet becsülni, hogy akkor összesen mennyi energiát használhattál föl (ami több lesz, mert a hatásfokod kevesebb, mint 100%). Kerékpárra is lehet szerelni wattmérőt stb.


Aztán ehhez jön még hozzá az, hogy ha mondjuk gyalogolsz egy órát, akkor kétféle kalóriaadatot is figyelembe vehetsz: hogy a gyaloglás alatt összesen mennyi kalóriát használtál föl, vagy hogy mennyivel többet ahhoz képest, ha pihentél volna (tehát ha levonjuk az alapanyagcserét). Ha hegymenetben kerékpározol fölfelé, akkor ahhoz képest az alapanyagcsere elhanyagolható, de egy laza sétánál már nem mindegy, hogy melyik adatot használod.

2020. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sejtettem azért, hogy csak körülbelüli értéket mutat ennyi pénzért, de nagyon érdekelne, hogy az otthoni edzéseim alatt mégis mennyi munkát végzek. Azonban ha tényleg annyira nagyon hamis adatokat mutat akkor talán jobban járok ha nem is veszek semmilyen órát.
2020. nov. 19. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem van, és jól szórakozom vele. De én csak egy sima 8000 Ft-os Mi band 3-t vettem, abból a megfontolásból, hogy a kritikus pont úgyis a rendelkezésre álló adatok elégtelensége, ami az összes ilyen órát egyformán sújtja. (Elképzelhető persze, hogy vannak jobb és rosszabb számítási módszerek, és a drágább verzió jobbat használna.) Minden hibával együtt is úgy érzem, hogy van számomra lényegi információtartalma a kalóriaértékeknek.


Ezen kívül egy csomó dologra jó, amire nem számítottam. Biciklizés közben is észreveszem, ha telefonál valaki (a férjem örömére). Reggel föl tud ébreszteni csak engem (a telefon ébresztőjére fölébred a férjem is, az órarezgésre csak én). 1 nappal hamarabb tudom, hogy beteg leszek, mert megugrik az éjszakai pulzusom. Ugyanez az éjszakai pulzus arra is nagyon jó számszerű visszajelzés, hogy mennyire vagyok stresszes (amit igyekszem csökkenteni, mert mindenféle egészségi kockázatot okoz, és segít a számszerű visszajelzés).

2020. nov. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sziasztok! Sajnos nem tudok segíteni. De pl ebben a mi ban5-ben van GPS? a neten már olvastam olyat is hogy van olyat is hogy nincs...
2020. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az MI Band 3-ban nincs, a kapcsolt telefon GPS-ét használja (de azt sem az óra, hanem az app, ami az órát vezérli). Telefon nélkül kb meg se moccan az egész. Ha már fel van konfigurálva, akkor persze nem kell neki az állandó kapcsolat, egyszer pl elmentem a Balcsira telefon nélkül egy napra (szabadstrand, nem volt értékmegőrző), a pulzusadatokat szépen összeszedte az óra, a GPS jel meg nem volt meg aznapra. Az MI Band 5 is ugyanígy működik gondolom, meg a leírások és az ára alapján is ez tűnik reálisnak.
2020. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem hamarosan szert teszek egy új órára :)
2020. dec. 8. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!