Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagy- és középfeszültségű...

Nagy- és középfeszültségű hálózaton mennyi a vonali feszültség és az üzemi feszültség?

Figyelt kérdés
Kisfeszültségű hálózaton 3X 400V/230V ez hogy változik Köfnél és Nafnál? Pontosabban a 35kV és a 120kV az üzemi vagy vonali feszültség?

2020. nov. 29. 00:12
1 2
 11/14 nagyepf_MacGyver válasza:

#8 tisztában vagyok a négyzetesen csökkenő veszteségekkel.

De akkor miért nem 35kV lett a leggyakoribb hálózat 20kV helyett?Vannak olyan országok,ahol 35kV felett is van középfeszültség,pl Németországban 52kV-ig,Svájcban 50kV-ig,Lengyelországban 60kV-ig,USA-ban és Kanadában 69kV-ig.

2021. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A 30 és 35 az a 10 és a 20 kV-os elosztóhálózat feletti főelosztóhálózati szintnek indult.

Budapesten ez hamar bebizonyosodott, hogy kevés, vidéken meg a 70-es évekre. Ehelyett Budapest körül ma 120 kV-os kettős rendszerű távvezeték gyűrű van (nem teljes a kör), vidéken is 120 V a főelosztóhálózat (na de a lehetséges teljesítmények jóval kisebbek), és a 35 kV nagyjából lecsúszott nagyobb terhelhetőségű elosztóhálózatnak, mely fogalom a szocializmus iparosításának megszűnésével eléggé olyan tengő-lengő maradék valami lett. A kép persze sehol sem teljesen tiszta, vannak itt-ott maradékok.


"#8 tisztában vagyok a négyzetesen csökkenő veszteségekkel."

Megsértődtél? Ne oktassalak? Szóljál...


"De akkor miért nem 35kV lett a leggyakoribb hálózat 20kV helyett?"

Mert sok egyéb más szempont is van. Már a 20 kV is sokkal gorombább, mint a 10. Például a kábelszerelési technológia sem enged meg olyan apróságokat, amiket a 10 kV elvisel - magyarul egy jó 10 kV-os kábelszerelő karmantyúi felrobbantak hamar, ha 20 kV-on szerelt. Szakaszolni nem lehet szinte semmit üzem alatt. Satöbbi.

2021. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 nagyepf_MacGyver válasza:

Nem sértődtem meg,engem még senki nem tudott megsérteni,még az sem,akinek ez volt a célja.

Az ok egyszerű:Soha nem érdekelt,hogy mit gondlonak rólam mások.

2021. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

OK. :D)

Mintha lett volna ellenkezőjére bizonyíték egy kérdésben, amikor számon kértem a gondolkodás hiányát, és erre több reakció nem érkezett, de nem keresem elő. :D

2021. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!