Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi okozhatja azt, hogy a tv...

Mi okozhatja azt, hogy a tv képernyője egy pillanatra - 1-2 mp.re fekete lesz (feltehetőleg kikapcsol) egy lámpa lekapcsolására vagy egy hütő ki-be kapcsolására? (Pc-re van kötve a tv)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy adott egy Samsung okos tv, amit én monitornak használok, vagyis pc-re van kötve. Az utóbbi fél évben - kb - vettem észre azt, hogy elsötétül egy pillanatra a tv képernyője. Ez csak 1-2 mp. Lakás felújítás végénél tartunk és korábban a gép egy fürdőszobához közeli helyiségben volt. Ha lekapcsoltuk a fürdőszobában a lámpát, akkor a tv képernyője a lámpa lekapcsolásának pillanatában befeketedik - csak feltételezem, hogy kikapcsol ilyenkor - 1-2 mp.re és aztán visszajön. Aztán a gép késöbbiekben átkerült az étkezőbe, a hütő mellé. Azt gondoltuk, hogy csak a korábbi helyiségben van vmi gubanc és nem csinálja többet, de tévedtünk, a hütő ki-be kapcsolására is ezt csinálja. Nagyon randomban történik ez - van, amikor csak a hütő bekapcsolásakor teszi, van amikor egész nap nem történik ilyen v. csak 1x és van, amikor állandóan, akár hányszor is kapcsol ki-be a hütő. Sőt, tapasztaltunk olyat is, hogy mikor beakartuk dugni a külső vinyót a gép elülső usb-jébe, be se dugtuk még a kábelt, de már villant - fekete és vissza. Ez nagyon bosszantó, főleg az, hogy nem tudjuk mitől van: áram, gép, tv v. kábel. Már a gép tápkábelét is kicseréltük, mert nár arra is volt egy tippünk. Tudja vki, hogy ez mi okozza? Köszönöm a tippeket előre is. 🙂

2020. dec. 4. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez a működés nagyon nem normális.

Én az egész lakás elektromos hálózatát átnézném/átnézetném a helyedben.

2020. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Én is az elektromos hálózatra tippelnék. Nem ártana átnézetni, nehogy zárlatot okozzon, és kigyulladjon valami.
2020. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
100%

Gondolom HDMI kábellel van csatlakoztatva.

Zavarérzékenység. A digitális jelátvitelben keletkező zavar impulzus összekuszálja a dekódert a fogadó egységben. Amíg újra fel nem veszi a fonalat addig nem ad képet. Tipikus HDMI betegség.

2020. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van még egy fontos - most hogy írtátok -, eszembe jutott, hogy nem jeleztem ezt az apróságot, pedig lényeges. A felújítást nem azonnal kezdtük, az árammal voltak itt gondok már az elején is. Mióta itt lakunk, a gépek mondhatni már 4 helyen, szobában is voltak, de ezt csak ebben a 2 helyiségben tapaszaltuk. Azóta át lett kábelezve a lakás - a nappali a kivétel, ott még folynak a munkálatok -, de többek között az étkező és a fürdőszoba is kész. A pc-k lakhelye - ahol korábban is voltak a gépek - a napokban lesz befejezve. (ott történt a lámpa kapcsolásra az úgymond "villanás"). Ami még van és kihagytam, hogy a másik gép, amire monitor van rákötve - ugyan nem tudom, hogy monitornál is jelentkezne e ez a probléma -, azon nem tapasztalni ilyen "villamásokat".

Bocsánat, ez fontos info és kihagytam. (már ha számít vmit)

2020. dec. 4. 13:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Szirty: igen, HDMI- vel
2020. dec. 4. 13:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Szirty: dekóder nincs a lakásban. Ezt a tvt anno a t-komon keresztül, részletre vettük, de akkor se tudtuk újra megkedvelni a tv adásokat, így megszüntettük az előfizetésünket, mihelyst lejárt a szükséges idő. A tv azóta csak monitorként funkcionál.
2020. dec. 4. 13:23
 7/12 Szirty ***** válasza:

"dekóder nincs a lakásban."


Dekóder alatt azt az áramkört értettem ami a HDMI kábelen érkezett digitális jelfolyamot dekódolja a TV készüléken belül.

2020. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szirty: Akkor félreértettem, bocsi. De köszönöm a választ! :)
2020. dec. 4. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Keríts egy zavarszűrős dugaljat, abba dugd a géped meg a monitort/tévét.
2020. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9. Anonim: rendben, köszönöm a tippet. 🙂
2020. dec. 4. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!