Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem földelt aljaztban szabad...

Nem földelt aljaztban szabad multiméterrel mérni?

Figyelt kérdés
Vagyis megtettem, de pukkant egyet és levágta a biztosítékot. A földelés hiánya okozhatta ezt? Nem kioktatást kérek (egyedül csak én sülhettem volna oda), csak kíváncsi vagyok.

2020. dec. 24. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

milyen a multimétered?

hova dugtad a mérővezetékeket?

milyen állásban volt a multiméter?

mit vágott lr pontosan? van fi relé?

2020. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad, csak meg kell tanulni használni a multimétert, mert most csúnyán benézted, hogy hogy kell feszültséget mérni.
2020. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%
Szerintem, árammérésben volt a műszer.
2020. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól beállított multiméterrel lehet.
2020. dec. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem való a majom kezébe borotva, szokták mondani.

Egy multiméterrel, szigetelésétől és a mérővezeték szigetelésétől függően 600-1000 voltig lehet mérni. Csak tudni kell, hogy mit akarsz mérni, és azt hogy kell megmérni, ehhez a műszer melyik banánhüvelyében kell a mérővezetéket dugni. El tudom képzelni, hogy addig eljutottál, hogy AC V állásba tetted, a megfelelő méréshatárra állítottad, csak épp a piros mérővezeték a biztosítatlan árammérő hüvelyben maradt. A kis áramú bemenet általában le van biztosítva a méréshatárnak megfelelően, ott csak látványos villanással kiolvadt volna a biztosíték. Itt viszont lement a kismegszakító, és valószínűleg a túlterheléstől rendesen elment az amúgy sem nagy pontossága az árammérésnek.


Nálad rosszabbul talán csak az járt, aki az autóakku "áramát" szerette volna megmérni hasonló módszerrel, ott mérősönt simán elolvadt.

2020. dec. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a sztori kedvéért, villanyszerelő vagyok, ahogyan egy kollégám is, aki annak idején kölcsönkérte a mászerem, hogy otthon mérjen valamit.

Mikor visszahozta, gyanús volt hogy nagyon siet.

A műszer belül össze volt durranva. Mikor rákérdeztem, ő is csak azt akarta megmérni, hogy elég áram (amper) van-e a konnektorban a mosógép részére.

Nem hittem el hogy ilyen balf@sz, de az volt.

Gondolom a kérdező is hasonlót nézett be. Vagy jó mérést választott, de a mérőzsinór rossz helyre volt dugva. Vagy ilyesmi.

Mielőtt mérünk, előbb érdemes tisztázni a méréssel kapcsolatos elvárásokat, szabályokat, feltételeket. Ha hiányosak az ismeretek, akkor ezt nehéz megtenni.

Ahogy mondani szokták, hülyeség ellen nincs orvosság.

2020. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Remélem a kollégád vett neked egy másik, pont olyan műszert :)

Az egyik régi műszerem csipog, ha feszültség- vagy ellenállásmérésre van kapcsolva, de az árammérő hüvelyben dugót érzékel, csökkentve a mellényúlások esélyét.

2020. dec. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit késve, de ment "lájk" mindenkinek!
2021. febr. 9. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, én amatőrként ezért használok automata multimétert.
2021. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!