Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csak elmélet!Mi történne...

Csak elmélet!Mi történne akkor,ha egy hagyományos izzót beletennénk egy olyan e27es foglalatba,ami elé egy higanylámpának az előtétje van kötve?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy fordítva,tehát ha előtét nélküli foglalaltba teszünk higanylámpát,az felrobban,viszont fordítva nem tudom mi történne(szigorúan elmélet)?
2021. jan. 2. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan higany, amihez gyújtó is kell, akkor tönkreteszi a ledet (nagyfesz impulzus), ha csak folytó (hgli-hez), akkor valószínűleg semmi, működni fog a led
2021. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"izzó"

led izzó, jaj

2021. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ohh, #2-nek igaza van, izzóról volt szó, nem tudom, hogy kavartam bele a ledet 😂😂


A hagyományos izzó lehet hogy működne a gyújtóról is (ha a nagyfesz impulzus árama kicsi, mert akkor azt annyira leterhelné, hogy nem okozna kárt). Na ilyet még se nem mértem, se nem próbáltam.

Viszont mindkér esetben a fényereje csökkenne (kicsi folytó esetén)

2021. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1úgy tudom a higanyhoz csak fojtó kell,a gyújtó a nátriumhoz és a fémhalogénekhez,meg a fénycsövekhez kell.
2021. jan. 3. 00:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Ebben lehet, hogy igazad van, a higany kisebb feszről indul (sajnos higyanlápát már nem használtam, csak halogént és nátriumot). A fémhalogénekhez se mindhez kell, van amelyik beépített gyújtóval rendelkezik. Sőt olyan is, amihez folytó sem kell, mert van benne egy sorbakötött izzó (búrán belül) ami limitálja az áramot.
2021. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:
100%

Mi történne?

Zavartalanul világítana az izzó.


A névleges feszültségnél kevesebb jutna rá az előtéten keresztül, ezért a fénye halványabb, sárgásabb lenne.

Hogy mennyire az attól függ hogy mekkora teljesítményű az izzó és mekkora az előtét.

2021. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha egy nátrium előtét+gyújtó által ellátott foglalatba csavarnám az izzót?Akkor is működne,vagy akkor kiégne a gyújtó miatt?
2021. jan. 3. 10:01
 8/11 Szirty ***** válasza:
2021. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:
100%

"És ha egy nátrium előtét+gyújtó által ellátott foglalatba csavarnám az izzót?"


Nem égne ki. A nagyfesz. impulzust az izzó kvázi rövidre zárná.

Ráadásul a gyújtó csak akkor gyújt ha az izzó kapcsain nagy a feszültség...

2021. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát ez esetben is működne rendesen?
2021. jan. 3. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!