Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miert jelez a fázis ceruza?

Miert jelez a fázis ceruza?

Figyelt kérdés
Kicseréltem a gu10-es foglalatot e27-re mert majd fogok venni egy okos izzót, és miközben ezt csinaltam teljesen leszereltem a lámpát. Ami csokiba volt csatlakoztatva értelem szerűen fázis meg nulla,és neztem a fázis ceruzával, hogy amikor levan kapcsolva a kapcsoló akkor szintúgy jelzett a ceruza viszont halványabban, ha pedig felkapcsoltam megerősődőtt. Miért van ez? (egy teszt izzót bekötöttem és hibátlanul működött, viszont utána szerettem volna járni mielőtt 5000ft-os izzót rakok rá. Illetve még az lenne a kérdésem tegyük fel ráfogok a fázisra akkor pontosan 230 megy rajtam keresztül és agyonb@sz vagy kevesebb és túlélem? :D

2021. jan. 4. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Fázisceruzának sosem hiszünk.

Műszerrel ki kell mérni, hogy van e fesz.

Sosem elég csak a kapcsolót kapcsolni. Vagy kihúzom, vagy automata lekapcs.


A németeknek van az 5s szabály, lefordítva kb:

1Kikapcsolom

2Biztosítom visszakapcsolás ellen

3Feszmentességet ellenőrzöm

4Földelem vagy rövidre zárom

5Szomszédos, fesz alatt levő elemeket letakarom

2021. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt a 5s szabályt én is tanultam, kicsit átfogalmazva de a lenyege ez volt igen
2021. jan. 4. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ipari berendezésekben kell is az ötparancsolatot alkalmazni, de lakóépületekben vannak könnyítések.
2021. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
A kapcsoló biztos a fázist szakítja és nem a nullát véletlenül? Csak egy elgondolás, nem vagyok villanyszerelő. Valóban a műszeres mérés lenne mérvadó de valamiért csak jelez a fázisceruza bármennyi fesz is van ott ténylegesen aminek nem kéne.
2021. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik villanyos fórumon olvastam egyszer a rezignált hozzászólást, hogy ezt a kérdést hetente meg kell oldani. :D

Az a baj, hogy a fázisceruzát ész nélkül használják. Minden szerkezetnek annyira kellene ismerni a működési hátterét, amennyire az a kezelő egészségét befolyásolja. Jelen esetben vélhetőleg arról van szó, hogy egy párhuzamosan haladó másik fázisvezeték ad erre feszültséget kapacitív úton. Ezért volt az hosszú évtizedeken keresztül, hogy ahhoz, hogy hozzányúlhasson az ember, a fenti harmadik pont gyanánt 20 és 60 mA közötti terhelést kellett kétpólusú feszültségvizsgálóval rányomni, akkor az ilyen kapacitív feszültségosztó elhallgat rögtön. Fázisceruza e célra csak akkor alkalmazandó, ha nincs a környéken földpotenciálnak vehető földpotenciál. Mondjuk az ember némi gyakorlattal arra is rájött mutatós műszernél, hogy ha mutat valamennyit, és az ember a méréshatárkapcsolót lefelé tekeri, és a mutató nagyjából mindig ugyanannyit mutat, akkor erről van szó - mivel egyre kisebb lesz a műszer ellenállása, és így egyre jobban leterheli a kapacitív osztót, tehát egyre kisebb feszültség jut a műszerre.


70 éve volt egy vicc, hogy a bolondokházában a felülvizsgáló egy teremben azt látja, hogy az egyik bolond mond egy számot, majd mindenki elkezd nevetni, aztán a másik... Belép, megkérdi, mi ez? Tudja, főorvos úr, annyit meséltük már egymásnak a vicceinket, hogy mindegyikünk kívülről ismeri mindegyiket, így megszámoztuk azokat, és nem kell annyit beszélni, elég a számot mondani, mindenki maga elé képzeli a viccet. Ezt a kérdést is meg lehetne a Gyakorin számozni.

2021. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még a világítós kapcsoló miatt is tud ilyeneket produkálni,ha van...
2021. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, köszi.
2021. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!