Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » G9-es led izzós csillárban 1...

G9-es led izzós csillárban 1 év alatt majdnem az izzók fele elkezdett pislákolni, majd kiégtek?

Figyelt kérdés

Mi okozhatja ezt? Silányt márkát választottam esetleg? Vagy a csillár a rossz? Vagy az áramforrás?


Ezekről lenne szó:

[link]


Előre is köszönöm!



2021. jan. 6. 21:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, az izzó nem pislákol, hanem olykor-olykor 1 másodpercre nagyon fényesre vált, olykor-olykor pedig elhalványul.


És nem egyszerre az összes izzó, és nem is mindig ugyanaz.


Az egyik foglalatban ez történt, így kiszedtem, beraktam oda egy másikat az egyik másik foglalatból. Utána az már nem problémázott.


Aztán rá 1 hónapra egy másik kezdett el ugyanígy viselkedni. És általában ez kiégéssel végződik.


Általában mindig egy viselkedik így, elromlik, utána kicserélem, majd valamennyi idővel egy másik kezdi ezt.

2021. jan. 6. 21:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Vegyél más márkát (pl: osram, philips,kanlux, v-tac).

Legnagyobb ellenség a túlmelegedés, rossz hűtés, határra méretezett alkatrészek. Nagyobb fényerő miatt a LED túlhajtása, ezáltal élettartam csökkenés.

Mindig tartsad meg a garanciára a papírokat.

2021. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a foglalat, és égő érintkezői oxidálódnak. Bár 230V-nál nem lehetne fennakadás, mert az átviszi azt az oxid réteget.

Valamint a hálózaton lévő zavarok/felharmónikusok is befolyásolhatják az élettartamot negatív irányba, de ennyire nem hinném. (A led égő maga is termeli a felharmonikusokat)

2021. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oh, szóval ez nem jó márka? Azt hittem jónak számít.


Akkor kipróbálok egy másikat.


Vagy érdemesebb már előtte egy villanyszerelővel kivizsgáltatnom a csillárt? Hátha kiderül, hogy nem is az izzók a silányak, és akkor összességében spórolok.

2021. jan. 11. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!