Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hobbi forrasztáshoz melyik...

Hobbi forrasztáshoz melyik eszközöket vegyem?

Figyelt kérdés

Páka és ón van.


Folyasztószerből szükségem lenne valami olcsóra. YT-n úgy láttam, hogy sima rosin (kolofónium) megfelelő. Ha folyékony kell, akkor 20:80 arányban izopropillal be lehet keverni.


Na most ehhez az a kérdésem, hogy gpu-ra nyomatnék egy reflow-t nem ér semmit az egész,csak hobbi tényleg... az ilyen sima kolofóniumos flux mennyivel rosszabb? Megéri drágábbat venni ehhez a művelethez?


Aztán tovább ezen a vonalon. Kell egy hőlégfúvó. Akkor olyat vennék, amin van nyák forrasztáshoz való szűkítő, állítható a hőfok. Aliexpressről megéri az ilyet? Max 5 ezret szánnék rá.


Multiméter. Egyszerű méricskélésre használnám... pl van egy rakat régi laptopakksi, asszem 6 vagy 8 elem van bennük. Lehet csomó jó, és akkor egyik régi laptopot kipofoznám belőle. Meg ami fontos, hogy hőmérő... fűleg ugye chip melegítésekor ez jól jön. Ehhez van valami olcsó megoldás? Meg ugye multiméternél se mindegy.. láttam teszteket, van ami alig csipog a zárlatkeresésnél. Meg nyilván kondikat cserélgetnék. Van egy csomó régi cucccunk. Elszórakozgatnék velük. Amit lehet, helyreállítanék, és akkor ilyen retró kiállításom lenne.


Jahh, meg van az a drót, amivel az ónt fel lehet szívni. Nem is tudom mi a neve. Az olcsó megoldás? Azok a szipka tollak elég drágák... 🤔


Szóval mindenből olcsót akarok, meg lehet kompromisszumos, de használhatatlan az nem. És nem igazán tudom mire kell figyelni. Ismerősi körben senki nem ért ezekhez, és tulajdonképpen én magam sem fogtam kezemben ilyen eszközöket, csak yt-n láttam, és megfogta a fantáziámat, inspirál. Meg hobbi-szórakozásnak szánom, de tényleg -még ha ideiglenesen is csak- helyre akarok állítani egykor értéket jelentő dolgokat. Itt van csomó lom a padláson-alagsorban.


2021. jan. 7. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy önmagában a hobby forrasztható e.. rezet szoktunk..
2021. jan. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az ónt amivel felszívod az ónszívó szalag, ebay-en töredék áron. Páka és ón sem mindegy milyen. Hőlégfúvóval csak akkor babrálj nyákot, ha utána nem akarod használni többet, de a szabályzós jó,kiforrasztáshoz hőpákát kell használni, de az drága.

Folyasztószerből én legalábbis ammónoum-klorid, cink-klorid tartalmút használok, csak akkor kell legyen otthon még izopropyl alkoholod, vagy denaturált szeszed, amivel le tudod majd mosni.

2021. jan. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja az ónszippantó, ami az a rugós cucc, hát nem tudom, nekem van, de kb. 10 éve megtudom egy kezemen számolni hányszor használtam. Hőmérő felesleges. Inkább vegyél egy szabályozható hőfokos pákát. Ónnal még annyit, hogy döntsd el, hogy ólom vagy ólommenteset akarsz használni.
2021. jan. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!