Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen hátránya van a szimulál...

Milyen hátránya van a szimulált szinuszhullámnak? Szünetmentes tápegység vennék.

Figyelt kérdés
2021. jan. 27. 15:34
 1/7 Zzzoli ***** válasza:
Az csak attól függ mihez szeretnéd használni, ezt nem írtad. Gyakorlatilag az összes kapcsolóüzemű tápnak (PC,TV, konzol, router, switch, kábelmodem...) teljesen megfelel, ugyanis a beérkező váltakozó hullám áthalad egy egyenirányító hídon, majd kondenzátorokat tölt föl egy szintre, amiből a készülék a későbbiekben dolgozik, tehát a feltöltő jelalak lehet sokféle. Viszont ha a fűtésrendszeredhez akarod használni ami régebbi példul FÉG helyiséglevegős cirkó, vagy vegyestüzelésű régebbi keringetője, ahhoz annyira nem ajánlott mert a szivattyú szállítási teljesítménye kisebb lesz, forgómozgás közben hangosabb lesz, hatásfokromlással fog járni. Viszont ha új kondenzációs kazánhoz használnád, akkor szintén semmi probléma, mert azokban is a ventillátor ill. a szivattyúszabályzás eegyenáramú hajtás.
2021. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annyi a lényeg,hogy semmilyen induktív fogyasztóhoz nem ajánlott.

Csak kapacitív,cagy rezisztívhez jó.

Nem jó ( induktív): Hűtő,villanymotor,transzformátorok

Jó (kapacitív) :

Kapcsolóüzemü tápegységek,led tápegység,számítógép,új tv-k,led lámpák

Jó (rezisztív)

vasaló,sparhelt,hősugárzó,hajsütő


Ésatöbbi..

2021. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

WÁOOO köszönöm ezeket a tartalmas válaszokat!

Egy Corsair rm550x 2018 gold tápegységhez használnám. Azt olvastam hogy aktiv pfc-s tápegységek nem szeretik és ezt nem értettem igazán, de egy hasonlóan tartalmas választ erre is elfogadnék, sőt szívesen olvasnék a témában ha tudnátok forrást küldeni.

2021. jan. 27. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 450-es corsair van.

Az a helyzet,hogy a táp gyártójának az adatlapján kellene utánnajárni,mert valamelyik táp elmegy vele,valamelyik el sem indul,valamelyik meg tönkremegy tőlle.

Megzavarja azt az elektronikát a tápban ami arra figyelne,hogy csak akkor terhelje a hálózatot,ha az éppen a szinuszhullám csúcsán van.

2021. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zzzoli ***** válasza:

Nem megy tőle tönkre semmi kedves 4-es!

Némelyik tápnak az aktív PFC-je megültette régebben az APC BACK típusait. Például Bizonyos chieftech tápok, de gyakorlatilag csak annyi történt hogy a táp indulásakor a szünetmentes kiállt túlterhelés hibára.

2021. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is furcsának tünt,hogy sokan írták más fórumon,hogy tönkremegy a pc táp.

Én sem hinném el,saját magam ki is próbálnám,az én káromra esetleg,viszont másnak nem szeretnék kárt okozni,ha mégsem klaffol valami...

2021. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zzzoli ***** válasza:
Voltak ilyen jellegű tapasztalataim. Leülteti a szünetmentest, ennyi. Visszaveszi a kimenetet és hibajelzést ad, amíg ki nem nyugtázod.
2021. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!