Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Weller forrasztó pákák között...

Weller forrasztó pákák között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Szeretnék nemsokára venni egyet. Mivel elég sokat forrasztok, és meguntam hogy az olcsóbbak folyamatosan tönkremennek ezért egy Wellert akarok venni. Több típus is szóba jöhet. Konkrétan még nem tudom melyik lesz. Ez a kettő között 50 ezer Forint különbség van, csak nem tudom hogy miért.

[link]

[link]

Ránéztéből épp hogy az első tűnne drágábbnak. Annyi jelentős különbséget találtam köztük, hogy az első 70 Wattos, a második meg 80, illetve hogy más fajta fej kell beléjük. Melyik lehet a jobb? Megéri a második a felárat? Nekem ennyi infó alapján nem úgy tűnik. Van velük valakinek tapasztalata? Előre is köszi a segítséget.



2021. febr. 5. 00:30
 1/5 anonim válasza:
Elektrnline.hu itt kérdezd
2021. febr. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem Fahrenheit van és évek óta működik, max a hegyet kell benne cserélni. Viszont nem vennék már digitálisat.
2021. febr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A drágábbik SMD-hez van optimalizálva, kicsi a páka mérete, a pákahegy potenciálját lehet nullázni, hogy ne menjenek tönkre a statikus feszültségre kényes alkatrészek.
2021. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#2: Most nekem is egy Fahrenheit van, igaz csak úgy 15 ezer Forint volt újonnan (1 éves kb.). 1 órát bír a feje. Hiába van jó (nem túl nagy) hőmérsékleten használva és hiába van mindig beónozva, pár tucat forrasztás után már le válik a csúcs végéről az a bevonat és onnanstól kezdve nem fut be rajta az ón és a hőt is alig adja át. Valamint bár elvileg 60 Wattos, alig ad hőt. Már egy vastagabb, 70 mikronos NYÁK-ra is alig lehet beforrasztani az alkatrészeket, nagyobb réz dolgokhoz meg esélytelen teljesen. Neked milyen típus van? És miért nem vennél digitálisat?


A kérdés felrakása óta (6 órányi alvást leszámítva) csak ezzel foglalkoztam, próbáltam rájönni hogy mitől is lehet jó egy páka, és hogy milyet lenne érdemes venni. Ez a videó volt talán a leghasznosabb: [link] Ebből kiderült, hogy sokat számít hogy van kialakítva belül a páka, valamint hogy érdemes nagy teljesítményűt venni. (Ez nekem is számít, mivel szoktam nagy hőt igénylő dolgokat forrasztani, pl. réz árnyékoló sipka.) Már vannak olyan pákák, amiknek a fejük egybe van építve a fűtőszállal és a hőmérséklet szenzorral, így jobb a hőkapcsolat közöttük ami miatt nem esik annyira vissza a hőmérséklet forrasztás közben. [link]

Tudtok ilyen felépítésű pákát amit Magyarországon is meg lehet venni? Mert lehet ilyet vennék akkor. Csak én nem találtam egyet sem.

2021. febr. 5. 11:05
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem 28003 és egy 28011 forrasztóállomásom van, igaz smd-ket forrasztok, de van, hogy egész nap megy, egy hegy kibír kb. 3-6 hónapot, egy páka egyszer kb. 5 éve ment tönkre, de azóta minden rendben vele. Annyi lehet esetleg gond, hogy a hegy besül néha a hüvelybe és akkor a hüvelyt is kell cserélni, de pár száz Ft-os tétel.
2021. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!