Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a sima és a...

Mi a különbség a sima és a művészeti forrasztópáka között?

Figyelt kérdés
Fára szeretnék képet/mintát égetni. Arra lennék kíváncsi, hogy sima forrasztópákával is lehet-e egyszerűbb mintákat létrehozni? Gondolok itt egyszerű mértani szimbólumokra és társaikra.

2012. nov. 18. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Eddig nem is tudtam hogy létezik ilyen... :)


Megnéztem az egyik "művészellátó" kínálatában sima 75W-os páka van - ugyanaz mint a sima.


Amit érdemes figyelembe venned, hogy minél kisebb a teljesítménye (pl. amivel én itthon javítgatok az csak 15W), annál tovább tart mire adott hőre felfűti a páka hegyét és annál kevesebb hőenergiát tud átadni az anyagnak ugyanannyi idő alatt. Magyarul egy kisebb pákával lehet picit tovább tart a művelet.


Amire szükséged lehet még, az esetleg más formájú forrasztóhegy a pákába. A legtöbb sima készüléknél nagyon egyszerűen cserélhető, esetleg szerezz be az egyszerű hegyes mellé lekerekített végűt, vagy véső formájút.

Persze ilyesmiket lehet házilag is csinálni, de gondolom nem vagy benne otthon - mert akkor nem kérdeznél ilyet. :)

2012. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

A "sima" pákával szemben igen komoly követelmények vannak, főleg a pontos hőmérséklet és annak tartása tekintetében, ennek megfelelően egy rendes páka olyan 15 eFt-tól kezdődik.


A "művészeti" páka meg bármilyen sz@r lehet...

2012. nov. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!