Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a "különbség" a forrasztópá...

Mi a "különbség" a forrasztópáka és forrasztópisztoly közt?

Figyelt kérdés
Férjem egyfolytában ilyen mini áramköröket (vagy miket :D) forrasztgat apukám forrasztópisztolyával. Gondoltam veszek neki karácsonyra, de nem tudom, nem lenne-e jobb ehhez a forrasztópáka?
2017. dec. 5. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a páka egyenes, könnyű,és általában van neki egy kis tartófélesége amiben van az elektronika,és ebből jön ki a a másik végén villás dugó.(220V)

A Pisztoly,. egy nagy nehéz trafót tartalmaz,és és ebből villás dugó vége jön ki,kissé idejét múlt dolog,csak a durvább forrasztásokhoz jó.


A legáltalánosabb és legjobb választás az unevezett forrasztóállomás! kb 5-eft tól kaphatsz egy fapadost,pl fahrenheit forrasztóállomás,biztos örülni fog neki. persze,árban vannak sokkal profibb és drágább modellek is.

2017. dec. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ilyenek katt:

[link]

2017. dec. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, úgy értettem a különbséget, hogy melyiket mire szoktak inkább használni. :)

A Fahrenheit megfelelő hobbi célra? Olyan, 10 ezer ft-ot gondoltam érte.

2017. dec. 6. 08:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Forrasztópisztoly (pillanatpáka) [link] régen ez volt elérhető árban; rövid, kevés munkához jó; trafó miatt nehéz, sok használattól melegszik, ma már egyre ritkább.

Forrasztópáka. [link] általában ezeket a nehezebb, nagy teljesítményű pákákat értik alatta, elektronikához nem jó, inkább nagyobb alkatrészek forrasztásához.

forrasztóállomás: [link] elektronikai forrasztásokhoz ez a jó, hőmérséklete beállítható, egyenletes, kicsi könnyű pákarész és külön a táp és vezérlő állomás. Ilyesmit keressél neki, ami hőfokszabályzós. Pákahegy használat közben fogy, ezeket típushoz külön kell utána venni. 10E-ért találsz hobbi célra megfelelőt.

keress rá típusra mindenhol más az ára

[link]

2017. dec. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! :)
2017. dec. 7. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!