Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A routernek ártana, ha minden...

A routernek ártana, ha minden este ki lenne kapcsolva? Vagy épp így kell csinálni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 22:11
 1/6 KmsRys ***** válasza:
100%
Nem árt neki szerintem. De tök felesleges minden este kikapcsolni. Heti 1x elég, hogy ne lassuljon be.
2021. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ki-be kapcsolgatni.
2021. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én sosem kapcsolom ki - csak áram szünetkor :D

mert különben nincs wifi a relefonomon. nem lesz semmi baja és nem is lassul be. Milyen touter az ami belassul????

2021. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KmsRys ***** válasza:

#3 az LB Link és a Sagemcom (Telekom) routerek nálunk belassulnak, ha hetekig nem húzzuk ki őket a konnektorból. Van egy applikáció, amivel telefonon hallom, amit a számítógépen lejátszok, és az wifin viszi át a hangot. És időnként minden eszközön akadozni kezd, csak akkor lesz jó, ha éjszakára kihúzom a routert. Napokba telt mire rájöttem, hogy a router a ludas! Az internet és a TV is elmegy néha (a Sagemcom routerre van dugva mind), az is csak akkor javul meg, ha 10 percre kihúzzuk a routert...


Szóval nálunk belassulnak/nem jól működnek, ha folyamatosan megy hetekig :)

2021. febr. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én minden nap ki kapcsolom a router éjszakára.
2021. febr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak probléma esetén indítom újra az eszközöket, olyankor is, ha elérhető a webes felület, akkor azon keresztül. Ha annyira nagy a gond, hogy a webes felület sem érhető el, akkor áramtalanítom 20 másodpercre az adott (problémás) eszközt.


Ha az újraindítás sem oldja meg a problémát, akkor újra konfiguráció.


Ha szolgáltatói eszközzel van olyan gond, amit az újraindítás/újra konfiguráció nem old meg, akkor telefonálok a szolgáltatónak, a többi az ő dolguk.


Engem nem zavar ha az eszközök mennek 0-24 -ben a 7 minden napján. Sőt, a szolgáltató mindig azt javasolja, hogy az ő eszközeit ne áramtalanítsam, pláne ha bejelentettem egy hibát...


Saját eszközökkel egyébként azt teszek, amit akarok. Ha úgy tartaná kedvem, időkapcsolót is tehetnék eléjük, ami csak napközben tartja áram alatt azokat... De minek tenném ezt? Ha valami gond adódik, pár perc alatt meg is tudom oldani (kivéve ha a szolgáltatásban van a hiba)...

2021. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!