Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Építhető e, villanymotorral...

Reck kérdése:

Építhető e, villanymotorral meghajtott generátor ami az általa termelt elektromosságot használja fel a működtető villanymotorhoz is?

Figyelt kérdés
Tervem egy önhajtott generátor, és mivel nem vagyok egy villanyzseni, de hobbybarkácsolni szeretek, kiváncsi lennék működne e, és kb. mi az ami kellhet hozzá? A generátoron és villanymotoron kívül. Komolyan gondolom, trollok kíméljenek. Kb. 2000watt (kisgépek) mobil működtetésére csinálnám.

#generátor #mobil áramforrás #Önhajtó generátor #Villanymotoros generátor
2021. febr. 11. 15:56
1 2
 1/15 Zzzoli ***** válasza:
100%

Egy forgógépnek több összetevőből összeadódó vesztesége van. Ott a csapágyak súrlódása, a légrésveszteség, a tekercselő huzal fajlagos ellenállásaés egyéb összetevők. Emiatt önmagát sem tudná fenntartani a folyamat, nem hogy plusz energiát termelni.

Remélem nem csak trollkodásból tetted fel ezt a kérdést, nagyon olyan szaga van. Hisz ha ezt felfedezte volna az emberiség, megszűnne a Föld energiafüggősége!

2021. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Perpetuum mobile? Nem. Megcáfolnád a termodinamika első főtételét!
2021. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Az óriási probléma ha ez a kérdés tényleg felmerült benned szóval én inkább hiszem azt hogy troll vagy.

De a kérdést megválaszolandó,1-es leírta a lényeget,ez fizikai képtelenség a veszteségek miatt,örökmozgó még mindig nem létezik és nem is fog.

2021. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Távol álljon tőlem a trollkodás, komolyan kérdsm: mit oktatnak ma iskolában fizika órán?

22 éve évrettségiztem, gyerek még nincs, emiat nem tudom mit tanítanak, de ha így állnak egyesek akkor elég nagy gáz van.


Kérdező a rendszer amit kitaláltál saját maga működését sem tudja fentartani. Ha pedig még ki is akarsz venni a rendszerbőn energiát, akkor az már a Csillagkapu sorozatban szereplő naquadah generátorhoz hasonló szintű előrelépés lenne.


Az ötlet nem új, nézz utána a Ward Leonard-rendszernek!

[link]

Ezekkel a mozdonyokkal lehetett mozogni anélkül, hogy a felsővezetékből szivornyáztak volna maguknak energiát. Persze csak addig működött a dolog amíg a főgépcsoportban volt elég tárolt mechanikai energia. Amolyan korabli KERS rendszer volt ez :D

2021. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Az se semmi nekifutás,hogy mindjárt két kilówattal akarsz indítani...
2021. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
és az neki kisgép! :D
2021. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

„Tervem egy önhajtott generátor”


Nem építhető ilyen, de, ha „ön” hajtja, (mármint, hogy te magad hajtod) akkor fog működni, csak győzd energiával tekerni a generátort. Az interneten rengeteg ilyen és hasonló örökmozgó van, a videókon úgy néz ki, hogy működik, de ez mind valamilyen csalás.

2021. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem trollkodás, azért is írtam, hogy nem vagyok villanyzseni.Lehet röhögni. Érdekes, hogy arra használtam az oldalt amire kell, és van köztetek aki "finoman" kioktatva hülyéz le, vagy annak néz,mert nem tudok valamit. Már bocs de a "tampontól terhes leszek?" kérdésnél még mindig jobb, hogy megkérdezem és nem ész nélkül vágok bele bizonytalan dolgokba. Képzeld, ha nem aktívan a fizika ismereteidet trenirozod, hanem másban jeleskedsz akkor az ami esetleg nem kap annyi figyelmet, nem lesz az erős tulajdonságod "Einstein". 2kw igen, kisgépekhez, egy jobb benzines agregátor 2-3kw. Ja és lehet nem értek 100%-ig az elektromossághoz, de egy 600w-os kisgép indításhoz használt pillanatnyi energiafelvétele elérheti a névleges teljesítmény 3szorosát ami 1,8kw. Mindenesetre világossá tettétek a dolgokat. Köszi.
2021. febr. 12. 01:16
 9/15 anonim ***** válasza:

"Lehet röhögni"

én szörnyűlködtem.

"a "tampontól terhes leszek?" kérdésnél még mindig jobb"

nem... nem jobb!


Az a probléma a kérdéseddel, hogy annyira nagy marhaságot kérdeztél, hogy nem lehet rá máshogy reagálni!

Általános iskolai fizika, technika órákon ha 2-est kaptál akkor is tudni kell miért hülyeség az amit kérdeztél.

2021. febr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az ötlet nem új, nézz utána a Ward Leonard-rendszernek!"

Uhhh. :D Vannak még problémák, az biztos. :D

2021. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!