Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Építhető e, villanymotorral...

Reck kérdése:

Építhető e, villanymotorral meghajtott generátor ami az általa termelt elektromosságot használja fel a működtető villanymotorhoz is?

Figyelt kérdés
Tervem egy önhajtott generátor, és mivel nem vagyok egy villanyzseni, de hobbybarkácsolni szeretek, kiváncsi lennék működne e, és kb. mi az ami kellhet hozzá? A generátoron és villanymotoron kívül. Komolyan gondolom, trollok kíméljenek. Kb. 2000watt (kisgépek) mobil működtetésére csinálnám.

#generátor #mobil áramforrás #Önhajtó generátor #Villanymotoros generátor
2021. febr. 11. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Arra utaltam, hogy villamos forgógéppel hajtanak meg egy másik villamos forgógépet! Semmi többre!
2021. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az okés is.
2021. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ne oltsátok a kérdezőt: bátorítsátok! Hányan húzták le a saját korukban azokat a feltalálókat, tudósokat, akiket most tisztelünk!
2021. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyedül az atomenergia az,amibe kis energia befektetéssel "marhanagy" energiát lehet kivenni....

Amíg ki nem égnek a rudacskák....

Én olyasmit akarok,hogy a holdra felmennének a kőművesek,visznek egy kis betont,lapát ásó stb,,és csinálnak egy beton talpazatot,majd mennek a fémszerkezet szerelők,azok elkezdenek állvány oszlopot építeni a föld felé,és egy jó hosszú erős állvánnyal lejönnek a föld felé,majd mielőtt elérnének a talajig 1-2 méterre a földtől,oda szerelek fel egy nagy kereket,aminek a tengelye egy generátorhoz van kötve,és ahogy forog a föld,úgy tekeri a kereket a holdhoz képest.

Alacsony a fordulat,az igaz,de nyomaték az van benne bőven.

Arra kell még kitalálni valamit,hogy jó hosszú lengéscsillapító kell majd,mert ahogy körbejár a kerék a földön,úgy sok lesz a gödör,kátyú meg egyebek..

Meg majd ki kell jelölnöm a keréknyomvonalat a Google műholdképen,hogy hol a legsimább a talaj.

2021. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

- Nem vagyok feltaláló, csak szeretek barkácsolni.

- Nem veszem rossznéven a kritikát.

- Nem ma jártam általánosba, és képzeld a fizika kedvenc tantárgyam volt, a sok kisérletezés miatt.

- A "tampon" példa nem tartozik a kérdéshez arra nem kellett válaszolni!

2021. febr. 12. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!