Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 2.4es eszközök zavara, mit...

2.4es eszközök zavara, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A 2.4-es wifik változó időközönként néhány alkalommal naponta eltűnnek, minden eszköz elveszti a kapcsolatot 2-5 percre, 3 telefon 2 gép egyetlen wifit sem lát percekig. Ezzel egy időben meghülyül a 2.4Ghz-en működő vezeték nélküli egér-billentyűzet kombó, és a bluetooth füles is lecsatlakozik. Ugyan csak kapcsolódási hibát jelez a fűtésrendszer rádiós termosztátja. Ez naponta 3-8 alkalommal eljátszódik. Eddig már azzal próbálkoztam, hogy mindent (router,modem,tv,nyomtató, kazán,...)kikapcsoltam egyszerre ami 2.4-es eszköz lehet, sőt óránál lenyomtam mindent, hátha nálam van a zavar és néztem egy fél napig a wifiket amikor jelentkezett a jelenség, tehát külső forrás.

Gyanítom, hogy a szomszédok is tapasztalnak ebből valamit, mert gyakori vendég a 2 ittlévő szolgáltató szerelője a környéken, valamint szidják rendesen a netet.


Én arra gyanakszom, hogy az egyik szomszéd használ valami olyan eszközt ami zavart kelt(rossz mikró?).

(Társasház, mellette egy másik társasházzal, szóval nem könnyű eset)

Ezt hogyan lehet kimérni, mit lehet tenni ellene? Lehet-e pl valamilyen bejelentést tenni az ügyben? Van-e olyan eszköz pár ezer Ft környékén (Akár aliexpressen) amivel lehet látni és logolni, hogy mi történik 2.4Ghz-en?



2021. febr. 17. 02:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is a mikro jutott eszembe, nem értek hozzá, csak hallottam, hogy a mikro a környezetében lévő Wi-Fi jelet elnyomja, ogondolom frekvencia-interferencia vagy hasonló miatt.

Mostanában nem lesz online lakógyűlés? (esetleg ha nem, akkor olyat megtehetsz, hogy a szomszédaidnak papíron leírod a jelenséget, feltételezve, hogy ők is tapasztalják, segítségüket kéred. Leírod, hogy te arra gyanakszol: valahol esetlegesen okozhatja valamiféle rossz eszköz is.

A napi időpontok közt, amikor Wi-Fi elmegy, van összefüggés? Pl. délhez közeli időpont, stb?

2021. febr. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy ha kétsávos a router-ed és 5 GHz-s sáv nem tűnik el, az is jelenthet valamit a probléma meghatározásában.
2021. febr. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kellene valami rádiós detektor eszköz,nem feltétlen 2,4-re..

Nekem van pl elektroszmog mérő,szinte mindent mutat amiben villany van,még a közelben lecsapó villámokat is nyáron..

Na valami ilyesmivel kellene mérni,hogy amikor meghülyűl minden mutat e valami változást a műszer.

2021. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
DD-WRT ben van spekktrum scan funkció: [link]
2021. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]

Jelenleg ilyen, de hiba alkalmával is megpróbálom megnézni. Ebből mit és hogyan lehet kiolvasni? A tippet köszönöm!

2021. febr. 18. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!