Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az Iqos 2.4 plus-ról lenne...

Az Iqos 2.4 plus-ról lenne pár kérdésem. Mi éri meg jobban az eredeti weboldalon keresztül veszem meg vagy ha egy dohányboltban beszerzem, illetve van-e valami garancia féle rá?

Figyelt kérdés

Az apróbb kérdéseim azok lennének, hogy egy dohány "patron" kb. hány szál normál cigivel ér fel, tehát hányszor tudok 1 patronba szívni mielőtt kifogyna?

Van-e valamilyen időköz ami ajánlott 2 szívás között?

Milyen árban van egy patron és mekkora kiszerelésben lehet kapni patronokat egy dohányboltban?

A patronokat ugyanúgy be tudom szerezni egy dohányboltban mint magát az eszközt?

Mennyi ideig bírja a fő egység egy töltéssel, illetve az eszköz ami melegít?



2021. febr. 24. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3.0 Duom van ugyan, de:

Hivatalos weboldal nem egy webshop, csak dohányboltban tudod megvenni.

2 év műszaki garancia van rá (mindig újraindul, ha lenne hiba és javítanák/cserélnék) és ha elfogadsz minden hírlevél lópikulát és megnézed az összes oktatóvideót a saját készülékeddel kapcs, akkor kapsz 1 év olyan garit, hogy ha mondjuk karcos, vagy olyanod van és ki akarod cseréltetni bármelyik részét, akkor 1x kicserélik 1 éven belül. (Ez a procedúra kb 15 percedbe fáj otthon, és kb 2 havonta 1 mail szokott jönni, az is csak akcióról vagy pl hogy zárjegyes lett a patron, nem zavarnak marhaságokkal, illetve az elején kb 3 héten át 1x felhívtak hogy mizu, meg azóta kb 2x, de megérte mert én kihasználtam azt az 1szeri cserét.)


1 patron = 1 cigi, 20 szál van egy dobozban, 1 doboz = 1 doboz cigi.


1 patronba 14 szer tudsz beleszívni +2-3 a végén mielőtt lejár vagy pedig 6 percen át.


Nem ismerek ajánlott időközt, volt hogy Duoval, ami alkalmas rá elszívtam 2őt rögtön egymás után, olyan mint 2 cigi egymás után.

Nincs rá külön kikötés, hogy másként kéne használni, mint a cigit. Kávé mellé is jó, satöbbi.


Asszem most valami 1440 körüli áron mozog, mint a egy doboz cigi, nemré emeltek 1300 (valamennyi)-ről. Google szerint 1150-1500 ft között mozog trafikokban, de én csak 1400 körül vettem mostanság (1400 fölött, 1500 alatt, nem nagyon figyelem őszintén, mert nem vagyok nagyon nagy bagós, így nem veszek minden nap és sokat).


A patronokat (Heats) pontosan dohányboltban tudod beszerezni, igen, :) zárjeggyel ellátva immáron pár hónapja.


Hát a fő egység mennyi ideig bírásáról saját leírásából tudsz tájékozódni, talán a honlapról is egyébként, de jól bírják és gyorsan feltöltenek.

2021. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésnek, hogy egy patront veszel csak, vagy egy csomagot és csomagban lehet venni akkor abban mennyi patron van, illetve mennyibe kerül? A másik pedig, hogy mi van akkor ha 1 patronba nem szívom el mind a 14 +/- 3 lehetőségem hanem mondjuk megállok 5-6-nál, tudom utána ugyanazzal a patronnal folytatni később vagy az mindenképp kuka?
2021. febr. 24. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ugye dobozt veszek, dobozban lehet venni, nem "szálanként", "patrononként". iqos heets a neve, keress rá, 20 szál egy doboz, van asszem 3 dohányíz erősségű 1 citrusos 1 mentelos 1 kevésbé mentolos (türkiz, én ezt tolom főként) egyelőre Magyarországon (máshol állítólag vannak gyömülcsösek stb). Szóval kvázi mint egy cigi.


Hát nemtom. cigit el szoktad dekkelni? :D Mert ha nem, akkor kétlem, hogy ezt félbe hagynád.

Több erős dohányost láttam a szemem láttára is átszokni, meg hallomásból is, szóval az erőssége nem tudom milyen, én nemvagyok erős dohányos, de még sosem hagytam félbe, mert szerintem simán elszívható. De erre nem tudok pontos választ.

Az a helyzet, hogyha félbe akarod hagyni, akkor ki lehet kapcsolni egy újabb hosszú nyomással az eszközt, de akkor benne hagynád a töltetet? Mert azzal nem megy vissza a tokjába (vissza megy, de kilóg a töltet). Ha meg kiveszed a töltetet, akkor meg nem fog visszamenni utána, már megégve más lesz kicsit a forma, a hevítő pecek lyukat váj bele, kicsi az esély, hogy pont ott dugd vissza, és ha újra rágyújtod a hevítőt, nem biztos hogy jót tesz a hevítőnek sem és a dohány sem fogja szerintem ugyan azt az ízt visszaadni.

Még nem hallottam olyat, aki próbálta volna ezt a megoldást.

De vehetjük úgy is, hogy az eladási megoldások része, hogy nem dekkelhető, hiszen cserélni fog kelleni ígyis-úgyis valszeg (de szerintem a fentiekből is következik, hogy ez sajnos így működik).


Ha van ismerősi körben, próbáld ki. Nyilván ha sosem szívod végig, az nem túl gazdaságos, de ha néha "eldekkeled", akkor annyi talán belefér.

Na meg a filmekben is úgy menő mindig a cigi is, hogy 3 szívás után eldobják :D Én sosem tudtam, mert magyar vagyok és ég a szűrőt is elszívom, ha már kifizettem.

2021. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindent. Szerintem az összes infót sikerült leírnod ami érdekelt. A dekkelésről meg csak annyit, hogy csak azért hoztam szóba mert hirtelen nem tudtam, hogy most 1 patront veszek és sporolgatni kell vele vagy bánhatok vele úgy mint egy sima cigivel, meg a másik ami miatt feljött ez, hogy ha mondjuk hirtelen mennem kell valahova buszra stb.. akkor dobjam csak ki a patront vagy miután leszálltam a buszról teszem azt akkor utána még mehet tovább :)
2021. febr. 24. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én ezt buszos temat egyszerűen ugy oldom meg, hogy csak akkor "gyujtok ra", ha van idom elszivni :D de sima cigivel is igy voltam anno.


Nincs mit am :)

2021. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdés így végszónak, hogy a károsságot tekintve milyen egy normál cigihez. Példáúl olvastam valahol, hogy ezekben a patronokban is van valamennyi nikotin de azt sehol nem írják, hogy ez mekkora mennyiség vagy milyen erősség kb. Viszonyításképp én most arany marlbolót szívok és, hogy ehhez képest kb mennyire erős/káros?
2021. febr. 25. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kb egy aranymarlbinak felel meg. Én szívtam pirosat is - ahhoz képest, hogy nem vagyok lánc, mégis az jött be az arany mellett.

Szóval úgymond normál mértékben tartalmaz nikotint, ez nem a leszokást segíti, ezt írják is mindenhol. Mint említettem láncosokat is láttam átszokni, szóval ha nikotinhiány félelmed van, akkor szerintem tartalmaz eleget :D


Az egészségesebbsége abból fakad, ami tény is, hogy egyrészt nem ég a patron, nem ég a papír és az égő papírt nem szívod be (ez lesz az első különbség, amit meg fogsz érezni, mert ezután az égő papírú cigi elszívásának nagyon kellemetlen íze lesz), a szűrője asszem 3 részből áll: van egy "erős szűrő", ami kiszűri a kátrányt és egyéb káros anyagokat (nyilván nem mindent, nem lesz hegyilevegő, csak szűri, ahogy bírja), van egy k ukoricakeményítős rész (ez adja a megosztóságot az emberek közt, mert így néha enyhén pattogatott kukorica vagy égett kukorica illatot is érezni mellette, bár én nagyon nagyon ritkán érzek ilyet, de van akinek ez "kaga szagú", szerintem önmagában a terméknek jó illata van cigihez képest), ez szolgál a hő elvezetésére úgymond, ez fogja fel a hőt és van a sima cigiszűrő a végén, a szokásos szivacsos cucc. Egyébként koránt sem lesz annyira elszíneződve, mint egy hagyományos cigi, ebből is látszik a kevesebb káros anyag átszivárgása.

Másrészt pedig a cigi 800 Celsius fok körül ég, az iqos hevítője pedig 380°C-on hevíti a dohányt, ami azt eredményezi, hogy elmondásuk szerint nem is füstöt szívsz be, hanem "dohány párát". Szerintem ez kicsit parasztvakítás, mert szerintem a pára az kicsit mást jelent, és a füstnek a két alkotoló eleme mindig a gáznemű és szilárd vagy gáznemű és folyékony halmazállapotú anyag elegye, amit láthatóan ki tudunk lehelni.

Mindenesetre ha az utóbbi tény kicsit ferde is, akkor is elmondható, hogy nagyon sokkal egészségesebb, mint a hagyományos cigaretta.


Egyébként ha jól tudom, akkor a dohány is speciális eljáráson megy keresztül, igyekeznek kiszűrni a káros anyagokat és úgy sodorják össze (nyilván nem kézzel, de úgy,), hogy hosszú szálú dohányból áll és elég masszívan összerakják. értsd: Nem tud az lenni vele, mint a marlbival vagy egy Luckyval, hogy kiesik random a dohány belőle és gyújthatod újra. Meg nekik fontos is, hogy ne essen ki, mert úgy dobod ki utólag, hogy lehúzod a capet (tetejét) és kiveszed a patront és elég gagyi lenne, ha szanaszét esne és úgy kéne kipiszkálni.

Philip Morris...azért én úgy hiszem ez egy név, és bízom a minőségükben. Eddig nem is csalódtam.

(Néha kicsit nehezen megy bele a patron, és az sokszor nehezen szívható, valószínűleg a patron összerakásánál van gond, mert olyan 4 dobozból 1 ilyen szál van.)

2021. febr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!