Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Törtetek már össze elektroniku...

Törtetek már össze elektronikus készüléket mérgetekben?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Miért tettem volna? Nem vagyok neandervölgyi.
2021. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
93%
Egyszer felgyújtottam a házat mert nem kapcsolt be tévé. Amúgy csak vicceltem, nem süllyedek le az ő szintjükre
2021. febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért tenném tönkre az értéktárgyaimat?

Gyerekről hallottam már, hogy ilyet tett (földhöz vágta a telefonját), szerencsére a szülő normális volt, adott neki egy nyomógombos nokiát, hogy akkor most egy évig ezt használja. (3 évente kap új telefont a gyerek, 2 éves volt a telefon kb.)

2021. febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vortrex ***** válasza:
Én egyszer rávágtam a hp nyomtatómra úgy mérgemben, hogy a fénymásoló üveglapja átszakadt a papírtartóig. Bár elítélem ezt a viselkedést, mégis úgy gondolom, hogy megérte.
2021. márc. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miután kamasz gyerekeim éjjel - nappal a telefonjukat és a tabletet nyomkodták. Semmit nem halottak meg, semmiben nem segítettek otthon, ám visszafeleseltek, sőt emelt hangon visszaszóltak, majd félévkor egyik megbukott, miközben előtte jótanuló volt, én igenis széttörtem a tabletet.

Azóta olyanok, mint a kisangyalok. Soha nem halottak még így kiborulni. Nem gondolták, hogy ilyen mérges is tudok lenni.

Azóta szigorúbban le van szabályozva, mikor, mennyi ideig lehet számtógépet, telefont használni. Ha végeztek a feladatukkal, csak akkor.

(mellesleg semmi extrát nem várunk el, csupán annyit, amit egy normális családban)

2021. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha a szépszó nem használ, nincs más lehetőség, a számítógép, és az egyéb szórakoztató elektronikai eszközök nagyon hamar függőséget okozhatnak, és ez a további életüket is befolyásolja. A gyerekeket munkára kell nevelni, még akkor is, ha több diplomát képesek megszerezni,
2022. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos, voltam már olyan idegállapotban, amikor egy iPad itta meg a levét. Szerencsére, régi, lényegében értéktelen darab volt. Ennek ellenére, később volt lelkiismeret-furdalásom miatta. Soha mást nem törtem össze mérgemben!


6#

Gyerekeket valóban nevelni kell, nem csak tartani! Ám megtagadni sem kell tőlük az elektronikai berendezéseket, az digitális világot. Manapság, aki ezeket nem érti, nem ismeri az lemarad a komoly fejlődésben. Ezek már alapvető dolgok. Viszont, meg kell tanítani a gyerekeknek az értelmes, tudatos felhasználást. Szülőként igenis korlátokat kell szabni. Meg kell határozni, mikor mennyit játszhatnak, ülhetnek a képernyők előtt, sőt, mivel játszhatnak, mit nézhetnek! Szülői felügyelet beállítása is fontos, főként internet esetében!

A legtöbb problémát a szülők tudatlansága okozza. Hiszen nem tudják megfelelően kontrolálni mindezt. Nem érdekli őket, nem akarják megismerni a mai digitális világot, megtanulni a tudatos felhasználást. 🤔😕


Munkára kell nevelni a gyereket? O.K.! De milyen munkára? A legtöbb szülő csupán addig lát, amíg az ismeretei tartanak, nem tovább. 🤔 Aki gyári munkás, aki fizikai munkás, aki bolti eladó, tehát diploma nélküli munkát végez, el nem tudja másképp képzelni a világot.

Jómagam 50 éves vagyok. Három szakmám van és tucatnyi tanfolyamot végeztem már. Műszaki alapszakma, informatikus, végül mint videógrafikus dolgozom. Ezer évig tévékben melóztam. Már ott is készenlétijellegű állásban, vagyis napi 10-16 órát, amelynek egy része hivatalosan pihenőidő. Volt kanapénk, amelyen aludhatottunk, ha időnk engedte. Tévét,- filmet nézhettünk, vagy éppen játszhattunk is. Sőt, kimehettünk vásárolni, ebédelni.

Manapság itthon dolgozom évek óta. Úgy osztom be az időmet, ahogy akarom. Nincs főnököm sem! 😏🤪👍 Ha akarok lefekszem, szisztázok, ha játszani van kedvem, hát nyomkodom a számítógépet, PlayStation 5-öt, vagy hifi házimozin filmet nézek. De takaríthatok, főzhetek is, mosni is én szoktam. Nejem is egyéni orvos vállalkozó, lényegében úgy ossza be idejét, ahogy neki tetszik. Sokszor ebédelünk együtt.

Gyerekeink általánosba járnak, legtöbb esetben én hozam, vittem őket. Manapság már egyre önállóbbak. De ilyenkor nyáron is praktikus, hogy home office-ban tolom, mert nincsenek magukra hagyva a nyáron. Tehát, programokat is rugalmasan szervezzük meg.

Mindez mellett munkára neveljük őket, de nem várjuk el, hogy melósok legyenek majd egy gyárban, vagy építkezésen. (én voltam az, tudom, milyen) Van telkünk, szülői háznál volt hatalmas föld, régen még baromfi és nyúl is. A gyerekeink ismerik a fizikai munkát is, szeretnek kertészkedni. Ráadásul sportolnak, amit nyáron sem hagynak félbe. Szerencsére, betartják a meghatározott korlátokat és megértik, hogy nem kell túlzásba vinni az elektronikai életmódot. De azt is látják, a számítógép nem csupán játékra van!

2022. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!